Vienu prisėdimu perskaitomos knygos: geriausiųjų sąrašas

Callimachus, legendinės Aleksandrijos bibliotekininkas yra pasakęs: „Didelė knyga – didelis blogis”. Tačiau šiandien daugelis leidėjų tiesiog apsėsti didelių, t.y. storų knygų leidimu. Atrodytų maža plona knygelė automatiškai yra menkavertė, visiškai neįdomi.

Pateikiame sąrašą knygų, kurios įrodė, kad maža, dar nereiškia prasta. Tiesa sakant, šios knygos tapo „legendinėmis”, be to, jos šaunios tuo, jog perkaitomos vienu prisėdimu.

Senis ir jūra. Autorius – Ernestas Hemingvėjus

Senis ir jūra. Autorius - Ernestas Hemingvėjus

Ši knyga pelnė autoriui Pulitzerio bei Nobelio premiją. Visai neblogai knygai, kuri turi vos 110 puslapių. Knyga vaizdingai pasakoja apie seną žveją, ryžtingai besigrumiantį su laimikiu – didžiule žuvimi. Atrodytų paprastame siužete kiekvienas skaitytojas atras daug sąsajų su pačiu savimi, svarbiais gyvenimo sprendimais, laimės ieškojimu.

Svetimas. Autorius – Albertas Camus

Svetimas. Autorius - Albertas Camus

Dar viena Nobelio laureatė. Knygos herojus Marso muštynių metu nušauna žmogų ir nuteisiamas mirties bausme. Tik tokia gyvenimo tragedija priverčia jį apmąstyti savo santykius su mirusia motina, kitus svarbius ir neatlikus gyvenimo dalykus.

Gyvulių ūkis. Autorius Džordžas Orvelas

Knygoje pasitelkiama satyra, siekiant pašiepti Staliną bei komunizmo santvarką. Vieno Anglijos ūkio gyvuliai užima bolševikinių revoliucionierių vaidmenis. Jie sukyla prieš šeimininką, jį išveja ir ūkyje pradeda kurti savarankišką bendruomenę, kurioje visi gyvuliai yra lygūs. Tačiau netrukus išryškėja skirtumai tarp rūšių. Autorius siekia atskleisti, kaip pavieniai asmenys, turintys politinių galių, gali keisti ir manipuliuoti visuomenės ideologijomis

Vakarų fronte nieko naujo. Autorius Erikas Marija Remarkas

Vakarų fronte nieko naujo. Autorius Erikas Marija Remarkas

Knyga pasakoja apie pirmojo pasaulinio karo tikrovę, bebaimių kareivių gyvenimą. Visa tai tenka išgyventi pagrindiniam veikėjui Pauliui Boimeriui su draugais, kurie tiesiai iš mokyklos suolo patenka į apkasus.

Jaunojo Verterio kančios. Autorius Johanas Volfgangas Gėtė

Jaunojo Verterio kančios. Autorius Johanas Volfgangas Gėtė

Sakoma, jog knygą autorius parašė vos per mėnesį. Knyga pasakoja apie jautrų bei sentimentalų jaunuolį Verterį ir jo konfliktą su realybe, kančią dėl nelaimingos meilės, artimų žmonių spaudimą. Knyga tapo vienu svarbiausių to laiko kūrinių – sulaukė daugybės gerbėjų ir deja, herojų kopijuojančių savižudžių bangos.

Doriano Grėjaus paveikslas. Autorius Oskaras Vaildas

Doriano Grėjaus paveikslas. Autorius Oskaras Vaildas

Ar amžina jaunystė dovana, ar prakeiksmas? Toks klausimas svarstomas knygoje apie jaunuolį Dorianą Grėjų, kuris susižavėjęs jaunyste ir grožiu ima pavydėti savo paties paveikslui. Jo norą išpildo dievai – ima senti portretas, o ne Dorianas.

Mažasis princas. Autorius Antuanas de Saint-Egziuperi

Mažasis princas. Autorius Antuanas de Saint-Egziuperi

Pilotas patiria avariją dykumoje, kur jis sutinka berniuką – princą iš kitos planetos. Mažasis princas papasakoja savo nuotykius Žemėje, kalba apie nuostabią rožę, kurią paliko savo planetoje, apie savo gyvenimą asteroide, turinčiame tris vulkanus. Knygoje filosofiškai pasakojama apie žmogaus likimą, suaugusių žmonių paviršutinišką gyvenimą.

Prisukamas apelsinas. Autorius Antonis Berdžesas

Prisukamas apelsinas. Autorius Antonis Berdžesas

Knyga ne vienus metus buvo laikoma pavojinga ir nepageidaujama kai kuriuose šalyse, nes pagrindinė jos tema – žiaurumas ir nevykusios visuomenės pastangos jį sutramdyti. Nepaisant to, knyga sukėlė tikrą jaunosios kartos „pamišimą”, kuris išplito abipus Atlanto 1971 m., kuomet Stanley Kubrikas ekranizavo šią knygą kine.

Kandidas. Autorius Volteras

Kandidas. Autorius Volteras

Voltero sukurti personažai blaškosi po egzotiškiausias pasaulio šalis, kur jų tyko pavojai, sunkūs išbandymai, keisti susitikimai ir praradimai. Nuoširdus ir patiklus jaunuolis Kandidas su savo mokytoju Panglosu patiria daugybę neįtikėtinų nuotykių ir sunkumų. Ir visa tai todėl, kad iš­mėgina savo kailiu tai, kas vadinama optimizmu.

Naktis, Autorius Elie Wiesel

Naktis, Autorius Elie Wiesel

Pagrindinis knygos herojus – mažas žydų berniukas Eliziejus. Dėl savo tautybės jis turi vaikystę leisti koncentracijos stovykloje, patirti skaudžią tėvų mirtį, kančias bei aršias kovas dėl būvio. Naktis jam buvo pats geriausias ramybės laikas.