Siauras rėmelis – tik gražu ar ir naudinga?

Daugeliui mūsų tikrai nereikia eiti į muziejų tik tam, kad išvystume senojo dizaino televizorius – tikrai esame juos matę pas senelius, o modernesnes jų versijas – tėvų ir net savo namuose.

Tuo metu, kai pirmieji televizoriai atkeliavo į viso pasaulio žmonių svetaines, jie pakerėjo visus. Svarbu buvo viduje judantys paveikslėliai, o išorinis dizainas neturėjo didelės reikmės.

Seno dizaino televizorius

Laikui bėgant vaizdo technologijos tobulėjo ir tuomet, kai vaizdo kokybė tapo savaime suprantama būtinybe, gamintojai atsigręžė į televizoriaus išvaizdą. Tokios savybės, kaip švarus vaizdas, išmaniosios funkcijos, 3D galimybė ir toliau išliko ir liks prioritetinės, tačiau dizainas, rėmelio plonumas tampa ne mažiau svarbus.

LG atliko tyrimą, kurio metu siekė nustatyti, kiek vartotojams svarbios tam tikros televizoriaus savybės. Tyrimas atskleidė, jog skalėje nuo 1 iki 10 rėmelio pločiui būtų skiriama vidutiniškai 7, tuo tarpu televizoriaus korpuso storiui – 6 balai.

Nėra abejonių, jog siauras rėmelis prideda televizoriau elegancijos. Tačiau ar teikia naudos?

Rėmelis tampa svarbus

Visų pirma pakalbėkime apie tai, ką vadiname rėmeliu? Paprastai tariant, rėmeliu vadiname aplink ekraną esančia kraštinę (zoną). Senojo dizaino rėmeliai buvo įvairių formų, pločio, ir paskirčių – juose dažnai buvo montuojami garsiakalbiai, garsą, ryškumą valdantys mygtukai, angos laidams. Ne veltui senuosius televizorius dažnai vadindavo tiesiog „dėžėmis”. Norėdami sukurti kuo plonesnį rėmelį bei korpusą, televizorių gamintojai privalėjo plėtoti vaizdo technologijas, o ypač įvairių tipų – skystųjų kristalų, LED, OLDED – ekranus.

Būtent naujo tipo ekranai leido atsisakyti daug griozdiškų, akį erzinančių detalių. Pavyzdžiui LED ekranas naudoja organinį šviesos šaltinį, todėl nebereikia galinio apšvietimo, o tai reiškia, jog korpusas gali tapti itin siauras. Puikus to pavyzdys – nematomą garsiakalbį viduje turintis LG LE5500 ar LG LW980s su NANO Full LED ekranu.

Plonėjant korpuso storiui, pradėjo plonėti ir rėmelis. Šalia estetinio televizoriaus vaizdo, plonesnis rėmelis svarbus tuo, jog optimaliai išplečia ekraną ir sukoncentruoja dėmesį į vaizdą, o ne į aplinką. Tai padeda geriau „pasinerti” į vaizdą, sustiprina efektus.

LED televizoriai

LG investuoja į tyrimus, siekdama sukurti dar modernesnį dizainą ne tik televizoriams, bet ir monitoriams bei kompiuteriams. Visi jie tampa vis plonesni ir plonesni, o vieną dieną galbūt liks visai be rėmelio J