Aprengti Marilyn Monroe

Neabejotinai žymiausia istorijoje blondinė Marilyn Monroe ilgai išliks garsi tiek dėl savo vaidmenų, meilės romanų, tiek ir dėl stiliaus. Ar žinojote, kad už šios aktorės sukneles, padariusias nenuginčijamą įtaką madai, pasaulis turėtų padėkoti dizaineriui Williamui Travilla.

W. Travilla ir M. Monroe

Būtent šis dizaineris sukūrė garsiausias Marilyn Monroe sukneles – dramblio kauno spalvos filme „The Seven Year Itch” bei rožinę filme „Gentlemen Prefer Blondes“, kur Merlyn ištarė legendinę frazę „Deimantai yra geriausi merginų draugai”.

Kai 1952 m. Travilla sutiko Monroe, jis jau buvo pagrindinis kino studijos „20th Century Fox” kostiumų dizaineris, laimėjęs Oskarą už kostiumus filmui „Adventures of Don Juan”. Dizaineris kūrė kostiumus aštuoniems Marilyn filmams, nuo „How to Marry a Millionaire” (1953 m.) iki „Bus stop” (1956 m.)

Neseniai pristatytoje dizainerio biografinėje knygoje „How a Hollywood Icon Was Styled by William Travilla” (autorius Andrew Hansford) atskleidžiamos įdomios kūrybinio darbo bei bendravimo su garsiąja aktore detalės. Viena jų, jog nuolat besirūpinęs Monroe apranga, Travilla neišvengė kalbų apie galimą judviejų romaną. Tačiau tokie pasisakymai, kaip: „Mano drabužiai Monroe buvo meilės išraiška. Dievinu ją” bei Monroe raštelis: „Bill… prašau rengti mane visą laiką. Myliu tave, Marilyn” tikrai sukurstė nemažai apkalbų.

suknelė iš filmo „Gentlemen Prefer Blondes“

Pirmoji į pasaulio mados istoriją įėjo rožinė filmo „Gentlemen Prefer Blondes” suknelė (nors tai nebuvo pirmasis filmas, kuriame dizaineris puošė aktorę). Filmo „akcentu” turėjo tapti raudonos spalvos blizganti suknelė, kuria pasipuošusi Marilyn kartu su Jane Russell dainuoja „Two Little Girls from Little Rock”. Suknelė tuo metu buvo itin atvira ir seksuali – su giliu skeltuku prie šlaunies ir prailginta V formos iškirpte (kuri dėl cenzūros turėjo būti pridengta kūno spalvos audiniu). Tačiau tikra sensacija tapo kita, gerokai santūresnė scenai „Diamonds Are a Girl’s Best Friend” sukurta rausva suknelė be petnešėlių.

Tiesa sakant, ši suknelė nebuvo pirmoji Travilla pasiūlyta versija – jis norėjo sukurti deimantais nusagstytą, tinklą primenantį drabužį su žemę siekiančiu aksomo ir deimantų uodega. Tačiau toks sumanymas būtų kainavęs 4000 JAV dolerių, o tai buvo didžiuliai pinigai tuo metu. Todėl teko sukurti kuklesnę suknelę, be to, „Fox” pageidavo kuo mažiau nuogybių. Naujasis variantas pasirodė itin elegantiškas ir neabejotinai įsimintinas ilgiems laikams. Šiais metais suknelė buvo parduota aukcione už 1,2 mln. dolerių.

suknelė iš filmo „The Seven Year Itch“

Kita legendinė dramblio kaulo spalvos suknelė buvo naudojama filme „The Seven Year Itch” vos keletą sekundžių, tačiau tai nesutrukdė jai tapti visų laikų mados pažiba. Įdomu tai, kad suknelė nebuvo pritaikyta praktiniam dėvėjimui. Ją tiesiogine prasme apsiuvo aplink Monroe kūną prieš filmo sceną. Tačiau vėliau aktorė paprašė šios suknelės 1953 m. „Photoplay Awards” apdovanojimams. Travilla atsakė, jog ši suknelė tinka filmui, tačiau realiame gyvenime ji per daug seksuali ir prašmatni. Tačiau Marilyn, kuri nežinojo žodžio „ne” vis tiek ryžosi ją vilkėti, nors daugelio nuomone apdovanojimuose atrodė „vulgariai”.

Įdomu, tai, kad Travilla buvo sukūręs tris šios suknelės versijas. Viena jų šiais metais aukcione parduota už 4,6 mln. JAV dolerių.

Pasibaigus Travilla kontraktui su „Fox”, jis dirbo kaip laisvai samdomas dizaineris, tačiau vėliau sugrįžo ir kūrė kostiumus filmui „Valley of the Dolls” (1967 m.), bei atnaujino „Dallas” (1980 m.) aktorių garderobą, už kurį laimėjo „Emmy” apdovanojimą.