Pasakų pilys realybėje

Bene visos vaikystės pasakos apie princeses turi du nenuginčijamus faktus. Pirma – jos gyvena ilgai ir laimingai, antra – jos gyvena gražioje, tarsi iš paveikslėlio pilyje. Tikrovėje pilimis vadinami statiniai – kone išskirtinai sutinkami Europos žemyne ir neretai apsilankius jose tenka pasukti galvą, kur gi tas bokštas su įkalinta princese, juk tai tik didelėje teritorijoje išsidėstęs dvaras su masyvia gynybine tvora.

Tikrai ne viskas prarasta. Jei nenorite apvilti vaizduotės, kviečiame apsilankyti gražiausiose, pasakų vertose pilyse:

Prahos pilis, Čekija

Prahos pilis, Čekija

Tai didžiausia senovinė pilis pasaulyje – jos aukštis 570 m, o plotis – 130 m. Šią pilį drąsiai galėtume vadinti miestu – apjuosti sienos jos viduje įsikūrę namai, gatvės, katedra, aikštės. Šiuo metu pilyje saugomos kareliškosios Čekijos brangenybės, rengiami valstybinės reikšmės renginiai.

Eilean Donan, Škotija

Eilean Donan, Škotija

Istorine karžygių laikų nostalgija dvelkianti pilis įsikūrusi Loch Duich ežero saloje. 1719 m. pilis buvo stipriai apgriauta Anglų kariuomenės, tačiau XX a. pradžioje atstatyta. Dabar joje įsikūręs muziejus, taip pat filmuojami filmai.

Schloss Neuschwanstein, Bavaria, Vokietija

Schloss Neuschwanstein, Bavaria, Vokietija

Ši pilis dažnai vadinama „pasakų pilimi” ir ne veltui. Viena gražiausių Vokietijos pilių buvo pastatyta Bavarijos karaliaus Liudviko II 1869 m. Paradoksalu, bet Liudvikas II, statęs pilį siekdamas pasislėpti nuo žmonių, turbūt niekada nesitikėjo, kad po 100 metų pilies slenksčius kasmet mins po 1,3 mln. žmonių.

Púbol pilis, Catalonija, Ispanija

Púbol pilis, Catalonija, Ispanija

IV a pilis bene labiausiai lankoma dėl to, jog joje gyveno žymaus dailininko Salvadoro Dali žmona Gala, o dabar ten įsikūrusi bene didžiausia šio dailininko darbų paroda.

Tintagel, Anglija

Tintagel, Anglija

Tintagel’io pilyje, anot legendų, gimė legendinis karalius Artūras. Pilis stūkso Anglijos pietuose ant Kornvalio uolų. Galbūt tai ir tiesa, juk skaičiuojama, jog pilis pastatyta 1233 m., o Kornvalis – vieta, kurioje per amžius sklando herojiška dvasia.

Palacio National de Pena, Portugalija

Palacio National de Pena, Portugalija

Pilis, nors ir vadinama rūmais, atrodo tarsi iš pasakų pasaulio. Nuo jos bokšto atsiveria Atlanto vandenyno bei Lisabonos priemiesčių panorama. Pilis pastatyta netoli Lisabonos esančiame mieste Sinatra, kuriame nuo seno mėgo ilsėtis Portugalijos karaliai.

Peyrepertuse pilis, Prancūzija

Peyrepertuse pilis, Prancūzija

Pilis įsikūrusi Langedoko-Rusijono regione, Prancūzijos ir Ispanijos pasienyje. Šiuo metu pilis savo didybe traukia mases turistų, tačiau 13 a. ji matė daug žudynių. Joje gyveno katarų sektos atstovai. Albigiečių žygio metu buvo nužudyta dešimtys tūkstančių šios sektos narių.

Corvin pilis, Vengrija

Corvin pilis, Vengrija

Grafo Drakulos legenda sklando tiek Transilvanijoje, tiek ir aplinkiniuose Vengrijos kraštuose. Sakoma, jog Corvin pilyje, kuri priklausė galingiausiai Vengrijos Corvinų šeimai, yra pabuvojęs žymusis vampyras – anot legendos Vladas buvo įkalintas šioje pilyje.

Titania pilis, Danija

Titania pilis, Danija

Titania yra maža pilies kopija, sukurta Airijoje XX a. pradžioje. 1978 m. ji buvo parduota aukcione ir dabar laikoma Egeskov pilyje Danijoje.

Malborko pilis, Lenkija

Malborko pilis, Lenkija

Dar puikiai lietuviams žinoma kaip Marienburgo pilis, kurioje buvo įsikūręs didžiausias mūsų pagoniškosios šalies priešas – Kryžiuočių ordinas. Šioje pilyje buvo kalinamas ir Lietuvos Didįjį kunigaikštį Kęstutis.