Alpes perskrido helio balionu

Ar dar prisimenate animacinį filmą, kuriame Mikė pūkuotukas pakilo į dangų rankoje laikydamas balionus? Galbūt panašų animacinį filmuką vaikystėje matė ir amerikietis Johnathanas Trappe’as, kuris ėmėsi rizikingo, tačiau įspūdingo ir pirmojo tokio pasaulyje žygio – pasitelkus vien helio dujomis pripildytus balionus perskristi Alpių kalnus.

Skrydžiui reikiamą sistemą, pavadintą N878UP amerikietis sukonstravo vien iš helio balionų – jokie kiti prietaisai nebuvo naudojami, tik skrydžio įspūdžius įamžinanti vaizdo kamera ir aukštimatis.

Skrydis helio balionais

Rizikingą 12 valandų kelionę vyriškis atliko naktį. Ją pradėjo Pietų Prancūzijoje, o baigė – Italijoje, Andezeno mieste.

Drąsuolis neslėpė, jog įspūdingiausias ir pats pavojingiausias momentas buvo tuomet, kai jam teko prasklęsti labai arti Monte Viso viršukalnės. Tačiau aušra kelionei baigiantis buvo viena žavingiausių akimirkų, kokią jam tekę regėti per visą gyvenimą.

„Ši nuostabi patirtis įrodo, kad beprotiškiausias savo vaikystės svajones galima paversti tikrove. Juk kadaise ne vienas svajojo aukštyn į dangų pakilti oro balionėliu. Ir nors mums atrodo, kad tai – neįmanoma, aš ką tik įrodžiau, jog tai netiesa”, – sakė J. Trappe.