Milijardierių žaisliukai

Pasaulio ekonomika išgyvena permainingus laikus, tačiau tai nesustabdo turtingiausių žmonių įsigyti „kietus” ir kartais stulbinančius pirkinius – povandeninį laivą, nuosavą gaisrininkų brigadą ar kosminį erdvėlaivį.

Pristatome keletą prabangių pasaulio galingųjų žaislų:

Donald Trump boingas 757

JAV magnatas Donaldas Trumpas – didelė asmenybė, todėl ir lėktuvas turi būti atitinkamas. Boingas 757 kaip tik. Šis malonumas kainuoja 100 mln. JAV dolerių, tačiau kur kitur galite rasti auksu inkrustuotus saugos diržus, nekalbant apie galimybę savo vardą įamžinti lėktuvo išorėje ir viduje.

Richard Branson povandeninis laivas

Ekscentriškasis britas Richardas Bransonas yra ekstremalių pojūčių ir nuotykių mėgėjas – jis buvo vienas pirmųjų kosminių turistų. Panašu, kad užkariavęs dangų, jis ėmėsi vandenyno gelmių. Naujausias Bransono žaisliukas – povandeninis laivas, kurį, vos už 25 tūkst. JAV dolerių savaitei galite išsinuomoti ir jūs.

Mikhailo Prokhorov slidinėjimo mašina

Vienas turtingiausių Rusijos žmonių Mikhailas Prokhorovas yra žinomas kaip nutrūktgalvis, mėgstantis pats atlikti kaskadinius triukus. Jo kolekcijoje daug prabangių žaisliukų. Bene unikaliausias jų – virtuali slidinėjimo mašina.

Paul Allen kolekcija

Vienas „Microsoft” įkūrėjų Paulas Allenas kolekcionuoja ir rekonstruoja Antrojo pasaulinio karo lėktuvus. Jo kolekcijoje – 20 karinių lėktuvų, kurių rekonstrukcijai Paulas jau išleido 5 mln. JAV dolerių. Panašu, kad tai dar ne pabaiga.

George Lucas gaisrininkų brigada

Garsus režisierius George’as Lucas turi 100 mln. JAV dolerių kainuojančią „Skywalker” rančą, todėl nenuostabu, kad norėdamas ją apsaugoti įsigijo ir nuosavą gaisrininkų brigadą. Ją sudaro 12 visą laiką budinčių gaisrininkų, keletas savanorių ir dvi gaisrinės mašinos. Beje, ši brigada naudinga ir netoliese esančio miestelio gyventojams, nes nelaimės atveju padeda vietiniams ugniagesiams.

Michael Verpe kolekcijoje - Michael Jackson švarkas

Verslininkui iš Teksaso Michaeliui Verpetui nebūtini prabangūs lėktuvai ar laivai. Jis mieliau rūpinasi savo stiliumi. Štai naujausias jo pirkinys – 1,8 mln. JAV dolerių kainavęs raudonas Michaelo Jacksono švarkas, kurį dainininkas vilkėjo vaizdo klipe „Thriller”.

Larry Ellisono namas su keltuvu

Tai, kad turtuoliai įsigyja prabangius namus – jokia retenybė. Tačiau 20 mln. JAV dolerių kainavęs „Oracle” vadovo Larry Ellisono namas be jau „įprastų” teniso kortų ir baseinų turi vieną unikalią detalę – keltuvą. Kas kitas gali pasigirti, jog įvairius namų valdos kompleksus gali patogiai pasiekti virš žemės lynu judančioje kabinoje.

Jeff Bezos kosminis projektas

„Amazon” įkūrėjas Jeffas Bezos ruošiasi užkariauti kosmines erdves, todėl finansuoja kosminio erdvėlaivio projektą. Beje, šiame projekte jis dalyvauja su dviem milijardieriais Richardu Bransonu ir Elonu Musku.