Šokiruojantys istorijos „pirmieji kartai“

Žmonijos istorijoje užfiksuota daugybė įvairiausių faktų, kuomet kažkas ką nors padarė pirmą kartą. Pavyzdžiui 1953 m. Naujosios Zelandijos pilietis Edmundas Hillary ir šerpas Tenzing Norgay pirmieji įkopė į Everestą. O 1930 m. pirmą kartą pasaulio futbolo čempionatą laimėjo šeimininkė Urugvajus.

Interneto portalas „Listverse.com” pateikia itin neįprastus, o kai kuriais atvejais tiesiog šokiruojančius ar atvirkščiai – pasipiktinimą sukeliančius istorijos „pirmuosius kartus”.

Joseph Valachi

Joseph Valachi

Rytiniame Harleme (Niujorke) gimęs Joseph Valachi buvo nusikaltėlis, savo „karjerą” pradėjęs kaip smulkus gangsteris, vėliau tapęs italų mafijos nariu. Į istoriją Valachi įėjo, kai 1963 m. tapo FTB informatoriumi ir pirmuoju asmeniu, kuris viešai liudijo prieš mafiją.

Craig Harrison

Craig Harrison

Didžiosios Britanijos armijos kareivis Craig Harrison atlikdamas karinę tarnybą Afganistane 2009 m. nušovė du Talibano kareivius iš 2,475 km nuotolio. Tokiu būdu Harrison tapo pirmuoju snaiperiu, galinčiu pataikyti iš tokio didelio atstumo.

P/2010 A2

P/2010 A2

2010 m. JAV astronomų grupė užfiksavo į kometą panašų objektą, kurį pavadino „P/2010 A2″. Naujoji kometa pasirodė labai keista – jos branduolys buvo kryžiaus formos, o uodega neskleidė jokių išmetamųjų dujų, kas būdinga kometoms. Buvo nustatyta, jog keistasis reiškinys yra dviejų asteroidų susidūrimas. Nors apie kryžiaus formos „kometas” buvo pasakojama dar Viduramžiais, tačiau tai buvo pirmas kartas, kai tokį reiškinį pavyko užfiksuoti vaizdinėmis priemonėmis.

Tsutomu Yamaguchi

Tsutomu Yamaguchi

Yamaguchi yra pirmasis ir vienintelis asmuo, oficialiai pripažintas išgyvenęs tiek Hirošimos, tiek Nagasakio atominius bombardavimus Antrojo pasaulinio karo pabaigoje. 1945 metų rugpjūčio 6 dieną, kai JAV bombonešis numetė atominę bombą ant Hirosimos, Yamaguchi šiame mieste viešėjo verslo reikalais. Smarkiai apdegęs viršutinę kūno dalį, jis buvo pervežtas į Nagasakį, esantį už maždaug 300 kilometrų į pietvakarius nuo Hirošimos. Rugpjūčio 9 dieną ant Nagasakio buvo numesta antroji JAV atominė bomba.

Saulės audra

Saulės audra

Pirmoji oficialiai patvirtinta saulės audra – nuo Saulės atitrūkęs didelis dalelių srautas – kilo 1859 metais. Po kelių dienų viso pasaulio telegrafo stotyse pradėjo dėtis keisti dalykai: daugelis telegrafo darbuotojų išsivertė be elektros, pakako geomagnetinių srovių.

Lituya Bay cumanis

Lituya Bay cumanis

Į Pietryčius nuo Aliaskos 1958 m. per žemės drebėjimą nuo kalnų į nedidelę įlanką staiga nugriuvo apie 300 milijonų kūbinių metrų ledo bei uolienų. Tai sukėlė rekordinę 520 m virš jūros lygio cunamio bangą. Tai yra pirmoji ir didžiausia kada nors užfiksuota cunamio banga.

Vasili Blokhin

Vasili Blokhin

Šis Rusijos karininkas pagarsėjo kaip pirmasis žmogus, Antrojo pasaulinio karo metu savo rankomis nužudęs 10 tūkst. žmonių.