Brangiausi savo kategorijoje

Aukcionai – tikras kolekcionierių rojus. Vieni čia ieško retų paveikslų, baldų ar automobilių, kiti – paprastesnių, tačiau ne prastų durų laikiklių, už kuriuos negaila „pakloti” pasakiškų sumų. Štai keletas pavyzdžių:

Brangiausias automobilis

Ferrari Testa Rossa

Šis, 1975 m. pagamintas Ferrari Testa Rossa prototipas sumušė visų laikų brangiausiai parduoto automobilio rekordą. Naujasis šeimininkas jį įsigijo už 16,4 mln. JAV dolerių. Iki šiol brangiausio automobilio kaina siekė 3,9 mln. JAV dolerių.

Brangiausias durų laikiklis

durų laikiklis

Bertoia aukcione šis, iš ketaus pagamintas durų laikiklis buvo parduotas už 10,350 JAV dolerių. Kaip tokio „kalibro” daiktui – išties įspūdinga.

Brangiausia vinilinė plokštelė

The Beatles singlas

1963 m. viena Liverpulio gyventoja „The Beatles” koncerto metu nusipirko jų singlą „Please please Me”. Moteris tuomet paprašė ir visų grupės narių parašų. Būtent tai lėmė, jog dabar šis singlas parduotas už 13 tūkst. JAV dolerių.

Brangiausias Didžiosios Britanijos namas

Brangiausias Anglijos namas

Jį už 228 mln. JAV dolerių sumą įsigijo vienas anonimu panoręs išlikti Rusijos turtuolis. Namo sklype – 200 akrų parkas, 27 miegamieji kambariai, du golfo aikštynai.

Brangiausias golfo žaidėjo švarkas

Bobby Jones švarkas

Šis žalias, 1930 m. pagamintas švarkas priklausė legendiniam golfo žaidėjui ir vienam iš Masters golfo turnyro steigėjų Bobby Jones. Nieko keista, jog po šitiek metų jo švarkas vertas 310,700 JAV dolerių.

Brangiausi pašto ženklai

pašto ženklai

Lakštas pašto ženklų su raudoname fone sėdinčia beždžione parduotas už 184,400 JAV dolerių. Įdomu tai, kad šių ženklų kainą lėmė dizainas, o ne retumas. Jų rinkoje yra daugiau nei 5 mln. vienetų.