Apsipirkimo prognozės

Ar niekuomet nesusimąstėte, kodėl šiltuoju metų laiku prekybos centrų lentynose niekuomet netrūksta kepimui ant laužo skirtų dešrelių, o žiemą – karštu vandeniu užpilamų sriubos miltelių? Tai nesutapimas, o tikslus orų prognozės sekimas bei tyrimai, nustatantys ko žmonėms prireiks net ir vos keliais laipsniais pakitus oro temperatūrai.

ašilus orui pakyla griliui skirtų gaminių paklausa

Britų prekybos centras „Tesco” atliko tyrimą, kurio metu buvo nustatyta, kad temperatūrai pakilus nuo 20 iki 24 laipsnių pagal Celsijų, mėsainių pardavimai kyla 42 procentais. Vasaros savaitgalį temperatūrai pakilus dešimčia laipsnių, vartotojai norės 300 proc. daugiau griliui skirtų mėsos gaminių ir 50 proc. – daugiau kopūstų salotų. Tuo tarpu žalių daržovių paklausa kris 25 proc.

šaltąjį sezoną populiarus pasterizuotas pienas, dešrelės ir šakniavaisiai

Atšalus orui pakyla kalafiorų sriubos, pasterizuoto pieno, dešrelių ir šakniavaisių paklausa.

„Tesco” atstovai teigia, kad 15 metų vykdyti tyrimai atnešė lauktų rezultatų. Dabar „Tesco” prekybos centrai naudojasi specialia sistema, padedančia užtikrinti, jog vartotojai parduotuvės lentynose visuomet ras tai, ko jiems reikia. Oro prognozės sekamos 15-oje Didžiosios Britanijos regionų ir priklausomai nuo pokyčių atliekami tam tikrų maisto produktų užsakymai iš sandėlių.

Tyrimai atskleidė, kad itin didelę įtaką žmonių apsipirkimo įpročiams turi pirmoji žiemos savaitė. Kai tik oro temperatūra nukrinta, žmonės iš lentynų šluoja karštą šokoladą ir paukščių lesalą. Tuo tarpu pirmą kartą smarkiai į viršų šoktelėjus temperatūrai braškių paklausa išauga 20 procentų. Visgi, vienas dalykas niekuomet nekinta – pirmadieniais visuomet perkame daugiau salotų nei bet kurią kitą savaitės dieną.