Garsenybių fotografė Annie Leibovitz

Annie Leibovitz yra garsi amerikiečių fotografė, nuotraukose įamžinusi ne vieną garsenybę bei tapusi paskutiniu asmeniu, nufotografavusiu legendinės grupės „The Beatles” lyderį Johną Lennoną.

Annie Leibovitz

Iš šešių vaikų šeimos kilusi A. Leibovitz nuo mažų dienų save išbandė įvairioje meninėje veikloje – rašė, grojo, tapė. Tačiau savo tikrąjį pašaukimą – fotografiją – atrado gyvendama Filipinuose, kur jos tėvas dirbo oro pajėgose. 1970 m. grįžusi į JAV ji pradėjo dirbti ką tik įsteigtame žurnale „Rolling Stone”: čia ir prasidėjo jos profesionali karjera.

„The Rolling Stones“ lyderis Mickas Jaggeris

Anglijos karalienė Elžbieta II

Vos po trejų metų darbo „Rolling Stones”, A. Leibovitz tapo vyriausiąja žurnalo fotografe, o jos nuotraukos tapo kultinėmis. Fotografė žaibiškai išgarsėjo dėl sugebėjimo bendrauti su garsenybėmis, kurios mielai vykdė jos sumanymus.

Aktorė Scarlett Johansson

Johnas Lennonas ir jo žmona Yoko Ono

Tokių garsių žurnalų kaip „Vogue” ir „Vanity Fair” viršeliuose pasirodžiusios A. Leibovitz nuotraukos jau seniai įėjo į istoriją. Nuogas, Yoko Ono apkabinęs Johnas Lennonas, pieno vonioje įsitaisiusi komikė Whoopi Goldberg, stilingas rankines reklamuojantis Michailas Gorbačiovas – visa tai A. Leibovitz talento ir vaizduotės vaisiai.

Dainininkė Jennifer Lopez

Komikė Whoopi Goldberg

Metams bėgant A. Leibovitz tapo tokia pat populiari, kaip jos fotografuojamos įžymybės. Žurnalistams ėmė rūpėti viskas – jos gyvenimas, vaikai, meilės romanai, pinigai, draugai… Nors nuo tokio populiarumo pavargusi fotografė sako norinti atsiduoti peizažų fotografavimui, kol kas ji itin produktyvi ir vieną po kitos „kepa” įžymybių nuotraukas.

Michailas Gorbačiovas

Aktorius Leonardo Di Caprio

Fotografės sesuo Annie Leibovitz gyvenimą įamžino dokumentiniame filme „Annie Leibovitz: gyvenimas pro objektyvą”.