30 dienų eksperimentas: išbandykite ką nors naujo

Tikriausiai dažno iš mūsų gyvenime pasitaiko akimirkų, kai jaučiamės praradę gyvenimo džiaugsmą ir beviltiškai įstrigę rutinoje. Paieškos naršyklės „Google” specialistas Matt Cutts siūlo kaip greitai išsikapstyti iš tokios situacijos – 30 dienų užsiimkite tuo, kuo visuomet norėjote, bet niekuomet tam neradote laiko.

Matt Cutts

Anot M. Cutts, 30 dienų yra kaip tik tas laiko tarpas, kai prie jau egzistuojančių gyvenimo įpročių galite pridėti keletą naujų – pradėti važinėti dviračiu, rašyti knygą, fotografuoti. Jei nesugalvojate jokios naujos veiklos, visuomet galite atsisakyti keleto ne tokių vertingų užsiėmimų kaip, tarkime, televizoriaus žiūrėjimas ar kiurksojimas socialiniuose tinkluose.

Kokią naudą tai atneša? Pirmiausiai, toks eksperimentinis mėnuo taps jums ypatingu – net jei po kiek laiko nebeprisiminsite nieko iš šių metų, tikrai atsiminsite ką veikėte tą pasirinktą mėnesį. Ne tik įprasminsite savo laiką, bet ir turėsite nuostabių prisiminimų, apie kuriuos galėsite papasakoti draugams ar vaikams.

Taip pat šis eksperimentas padeda ugdyti pasitikėjimą savimi. Po trisdešimties dienų staiga suprasite, kad patys esate savo laimės kalviai ir tik nuo jūsų priklauso, kaip turiningai leidžiate savo laiką ir gyvenimą.

Tokiam eksperimentui, žinoma, ryžtasi ne visi. Vieniems trūksta valios, kitiems išmonės, o dar kiti tiesiog bijo, jog jiems gali nepasisekti. O kas jei knyga, kurią rašiau visą mėnesį, pasirodys esanti tikras šlamštas? Ar nešvaistau savo laiko ir pinigų ryškindamas nuotraukas, kurios niekuomet neatsidurs meno galerijoje? Ką reikės pasakyti draugams, jei jau trečią dieną nebegalėsiu užlipti ant dviračio dėl skaudančių kojų?

Svarbu tai, jog net jei jums ir nepasiseks, tai visiškai nieko nereikš – juk eksperimentavote tik 30 dienų! Per tokį laiko tarpą tikriausiai netapsite nei didžiais menininkais, nei sportininkais, tačiau svarbu, kad gerai praleisite laiką ir imsite matyti gyvenimą naujomis spalvomis.