Gražiausios pasaulio salos

Neseniai žurnalas „Travel+Leisure” paskelbė savo kasmetinį geriausių pasaulio salų dešimtuką. Šiemet pirmoje vietoje atsidūrė baltutėlė graikų sala Santorini, įsitaisiusi pačioje Viduržemio jūros širdyje. Geriausių pasaulio salų dešimtukas buvo sudarytas pagal skaitytojų apklausas, kuriose jie vertino salas pagal laisvalaikio galimybes, maitinimo įstaigų kokybę, gamtą, lankytinas vietas bei žmones.

Galapagų salos

10 vieta. Galapagų (isp. vėžlių) salos – grupelė tos pačios kilmės Ramiojo vandenyno salų, priklasančių Ekvadorui. Tai seniausios vulkaninės kilmės salos, kuriose yra veikiančių ugnikalnių, o aukščiausias jų – net 1707 metrų aukščio. Įdomu tai, jog tik keturiose – Santa Kruso, Isabelos, Santa Marijos ir San Kristobalio – salose gyvena žmonės. Iešnatiems ramybės ir kvapą gniaužiančių vaizdų, šios salos gali tapti nuostabiu atostogų pasirinkimu.

Maui sala

9 vieta. Maui – antroji pagal plotą Havajų salyno sala, priklausanti Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Šalia salos žiemoja kuprotieji banginiai, todėl saloje įsikūręs banginių stebėjimo centras tapo tikru masalu turistams.

Kauai sala

8 vieta. Kauai – ketvirtoji pagal dydį vulkaninės kilmės Havajų sala, priklausanti Havajams. Rytinė salos pakrantė yra viena drėgniausių planetos vietų ir gali pasigirti giliais slėniais bei vaizdingais kanjonais.

Didžioji sala, Havajai

7 vieta. Didžioji (Havajų) sala – didžiausia Havajų salyno sala. Havajų salyną sudaro 19 salų ir dar daugiau mažų salų ir rifų, o kad nekiltų painiavos tarp salyno ir salos pavadinimų, ji dažnai vadinama Didžiąją. Įkaitę vulkanai, sniegu apdengtos Maunakea viršūnės, didžiuliai kriokliai, jaukūs pajūrio miesteliai, gyvas naktinis gyenimas…Šiai salai išties nieko netrūksta!

Sicilija

6 vieta. Sicilija – autonominis Italijos regionas ir didžiausia Viduržemio jūros sala, kurioje persipina Europos, Afrikos ir Azijos kultūros bei gamta. Sicilija garsi tokiais miestais kaip Palermas, Taormina ir Sirakūzai, vaizdingomis pakrantėmis, puikiais viešbučiais, gamtos įvairove bei vietinių gyvntojų nuoširdžiu draugiškumu.

Didžiojo barjerinio rifo sala

5 vieta. Ramiajame vandenyne esančios Didžiojo barjerinio rifo salos labiausiai turistus vilioja dėl nepakartojamų koralinių rifų, kurie dažnai vadinami vienu didžiausiu pasaulio gamtos stebuklu.

Boracay sala

4 vieta. Boracay sala – labiausiai lankoma vieta Filipinuose, vietinių gyventojų vadinama Filipinų perlu. Šią vietą mėgsta ir pasyvaus poilsio bei patogumų ieškantys turistai, ir aktyvaus poilsio mėgėjai. Būtent Baracay saloje rasite balto smėlio paplūdimį, kuris yra ne tik vienas iš populiariausių Filipinuose, bet ir laikomas vienu geriausių visame pasaulyje.

Keip Bretono sala

3 vieta. Keip Bretono salą rasite rytų Kanadoje, Naujosios Škotijos provincijoje. Sala garsėja Keip Bretono aukštumų nacionaliniu parku, didžiulu, beveik pusę salos užimnčiu Bas d’Or ežeru ir nesibaigiančiais spygliuočių miškais.

Bali sala

2 vieta. Indonezijai priklausantis Balis vilioja ne tik itin žemomis kainomis, bet ir nepakartojama gamta, kultūra ir harmonija. Nepaisant tautybės, socialinės, finansinės padėties ar amžiaus, Balyje kažką artimo ras kiekvienas.

Santorini sala

1 vieta. Viena iš Cyclades salyne, Egėjo jūroje esančių Graikijos salų dažnai patenka į gražiausių pasaulio salų sąrašus, o šį kartą užkopė ir į pačią jo viršūnę. Baltutėlė sala turistus vilioja veikiančiu ugnikalniu, karštosiomis versmėmis, kruizinėmis klionėmis, romantiškais paplūdimiais ir ramybe dvelkiančia atmosfera.