Restoranai, kuriuose verta apsilankyti

Nenumaldomai didėjant gyvenimo tempui, vis mažiau laiko galime skirti sau. Trumpiau miegame, rečiau ilsimės, vis dažniau vakarienę namie iškeičiame į apsilankymą restorane ar kavinėje. Nykstant ribai tarp asmeninio ir socialinio gyvenimo, naujų iššūkių iškyla ir aptarnaujančio sektoriaus atstovams. Nuolat skubantiems ir daugiau laiko mieste nei namuose praleidžiantiems žmonėms vien gero maisto ir aptarnavimo nebeužtenka. Jie ieško vietos, kurioje galėtų tas kelias laisvalaikio valandas praleisti kuo turiningiau – ir pailsėti, ir pasilinksminti, pabūti su draugais ir tuo pat metu jaustis lyg namie.

Tikriausiai dėl šios priežasties pastaruoju metu imama skirti vis daug dėmesio restoranų dizainui. Stengiamasi sukurti vietą, kuri atspindėtų šiuolaikinio žmogaus lūkesčius, vizijas ir norus. Kviečiame žvilgterėti į 10 architektūrine ir dizaino prasme įdomių įstaigų ir galbūt suplanuoti apsilankymą bent vienoje iš jų!

What happens when

Niujorke esantį restoraną „What Happens When” (liet. „Kas nutinka kai”) galima būtų pavadinti maisto žaidimo aikštele. Tai trumpalaikė restorano instaliacija, kuri kinta kas 30 dienų, 9 kartus per metus ir lankytojams siūlo visuomet skirtingus, bet vienodai skanius patiekalus bei nepakartojamus vizualinius ir garsinius potyrius.

Biko

Meksiko mieste esančio restorano „Biko” architektūrinį dizainą įkvėpė jame dirbančių virėjų kilmė ir nuomonė. Architektūrinė restorano idėja yra paremta baskų virtuvės ingredientų sandara ir dvilypumu. Kuriant restorano dizainą buvo naudojamos spalvų priešingybės (šviesu/tamsu), kurios padėjo išryškinti medžiagų tvirtumą ir sandarą.

Yellow tree restaurant

Naujojoje Zelandijoje, Auklande, esantis „Yellow tree restaurant” (liet. „Geltonojo medžio restoranas”) sukurtas taip, jog išlaisvintų žmonių vaizduotę, sukurtų intrigą, tačiau tuo pat metu neleistų visiškai atitrūkti nuo realybės. Vaikiška „namelio medyje” svajonė tapo modernia vieta pavalgyti ir gerai praleisti laiką.

Tsujita

Los Andžele esančio restorano „Tsujita” lubos sudarytos iš 25,000 kruopščiai sudėtų medinių pagaliukų. Taip sukuriama iliuzija, jog sėdite po debesuotu dangumi.

Peoples place

Amsterdame esančio „Peoples Place” dizainerių idėja – 1950-ųjų stiliaus restoraną pagyvinti moderniais sprendimais.

Bei

Kinijos sostinėje Pekine esančio restorano „Bei” (kiniškai tai reiškia „šiaurė”) kūrėjai siekė, kad lankytojai pasijaustų arčiau gamtos. Tokį įspūdį dizaineriai stengėsi sukurti restorano viduje naudodami tamsią medieną.

Jardin de Jade

Hangzhao mieste, Kinijoje esantis „Jardin de Jade” restoranas laužo Kinijos maitinimo įstaigų dizaino standartus. Žemos lubos, nedaug natūralios šviesos, atviras išplanavimas… Ne tik dizaineriai, bet ir restorano savininkas turėjo išties nemažai kūrybinės drąsos!

MOJO iCuisine

Taipėjuje, Kinijoje esančio restorano išplanavimas buvo kruopščiai apgalvotas, o staleliai ir kiti baldai buvo išdėstyti taip, jog būtų sudaryta kuo daugiau galimybių susipažinti ir bendrauti.

Haiku Sushi

„Haiku Sushi” restorano Šanchajuje dizainerius įkvėpė origami. Kiekviena restorano dalis yra sukurta remiantis origami struktūra, o kampuotumo įspūdis kuriamas per spalvas ir skirtingas medžiagas.

„Pumos“ parduotuvė

Ne tik restoranai, bet ir parduotuvės gali įgauti įdomias formas!