Neįveikiami rekordai

377 savaitės būnant pirmąja teniso rakete. 100 taškų, pelnytų per vienas krepšinio rungtynes. 23,924 atkovoti kamuoliai. Tai sportiniai rekordai, kuriuos ne tik sunku įsivaizduoti, bet ir pagerinti.

Steffi Graf

Steffi Graf dažnai vadinama geriausia pasaulio teniso žaidėja, nes pirmojoje teniso reitingų pozicijoje ji praleido daugiau laiko nei bet kas kitas. Nors 80-ųjų pradžioje kiekvienų varžybų metu Graf turėjo įrodinėti, jog yra gera žaidėja, jau nuo 1987-ųjų ji patogiai įsitaisė pirmojoje reitingų vietoje, iš kurios jos niekam nepavyko išstumti iki pat 1991-ųjų. Per visą savo karjerą Graf pirmojoje teniso reitingų vietoje praleido įspūdingas 377 savaites. Įdomu, ar kas nors sugebės pakartoti jos rekordą?

Wiltas Chamberleinas

Wiltas Chamberlainas buvo profesionalus amerikiečių krepšininkas ir iki šiol yra laikomas vienu geriausių ir labiausiai dominavusių krepšininkų NBA istorijoje. Chamberlainas pelnė daugybę oficialių NBA rekordų daugiausiai pelnytų taškų, daugiausiai žaistų minučių bei daugiausiai atkovotų kamuolių kategorijose. 1960-ųjų lapkričio 24 dieną „Philadelphia Warriors”, už kuriuos žaidė Chamberleidas, kovėsi su „Bostono Celtics”. Šios varžybos tikrai įėjo į istoriją, nes iki šiol dar niekas nepakartojo tądien Chamberleino pasiekto rekordo – 55 atkovotų atšokusių kamuolių. Iš viso per savo karjerą Chamberleinas yra atkovojęs 23, 924 atšokusius kamuolius – tai visų laikų NBA rekordas.

Pele

Kitas įspūdingas rekordininkas – legendinis futbolininkas Pele. Jei suskaičiuotume visus įvarčius, kuriuos jis pelnė tarptautinių rungtynių metu žaisdamas už Niujorko „Cosmos” bei „Santos” klubus ir Brazilijos ginkluotąsias pajėgas, galima būtų pagalvoti, jog kažkur įsivėlė klaida. 1,281 įvarčiu – sunku patikėti, bet tai tiesa!

Glenas Halas

Glenas Halas yra vienas geriausių JAV ledo ritulio lygos NHL vartininkų, o 502 varžybos iš eilės, kurias jis praleido ginant vartus, yra rekordas, kurį nežinia, ar kam nors pavyks pakartoti. Nuo 1955-ųjų iki 1962-ųjų Halas kiekvienas varžybas be išimties pradėjo stovėdamas vartuose, nors ir atstovavo keliems skirtingiems klubams. Įdomu ir tai, jog per visą šį laiką jis nei karto nedėvėjo nei vartininko kaukės, nei šalmo.

Rocy Marciano

Rocy Marciano įėjo į bokso istoriją, kaip vienintelis boksininkas, laimėjęs visas 49 kovas savo profesionalo karjeroje. Maža to, net 43 iš šių pergalių baigėsi nokautais!

Byronas Nelsonas

Golfo žaidėjas Byronas Nelsonas magiškame 1945-ųjų sezone laimėjo 18 iš 35 golfo turnyrų. Be to, šio neįtikėtinai sėkmingo periodo metu jam pavyko laimėti net 11 turnyrų iš eilės. Galbūt Byronas būtų pasiekęs ir dar geresnių rezultatų, tačiau jo planus sujaukė prasidėjęs Antrasis Pasaulinis karas.

Waynas Gretzkis

Ledo ritulio žaidėją Wayną Gretzkį „nuostabiuoju” vadina ne be reikalo. Gretzkio pelnyti 2,857 taškai beveik 1000 lenkia artimiausio konkurento Marko Messierio pasiekimą.