3D vaizdo gilumas – jūsų pasirinkimo klausimas

Ar 3D efektai tokiuose filmuose kaip „Įsikūnijimas” ir „Transformeriai: tamsioji mėnulio pusė” buvo išties geri?

Kodėl kai kurie vaizdai „iššoka” iš ekrano labiau nei kiti?

Kodėl kai kurie žmonės mano, jog trimačiai akiniai patogūs, kol kiti jais skundžiasi?

Daugelis atsakymų į šiuos klausimus yra susiję su technine charakteristika, kurią industrijos ekspertai vadina 3D vaizdo gilumu.

Vaizdo gilumas – jūsų pasirinkimas

Vaizdo gilumas yra esminė trimačių vaizdų perteikimo dalis. Tarkime tam, jog įspūdingi robotai legendinių „Transformerių” trečiojoje dalyje judėtų aplink (o kartais netgi ir per!) aukštus pastatus, reikia išties gilaus vaizdo. Kita vertus, kuriant sceną, kurioje iš arti rodomi besikalbantys žmonės, vaizdo gilumo poreikis ženkliai sumažėja.

Trimačių filmų kūrėjai spręsdami apie trimačių efektų gausą supranta, kad per didelis vaizdo gilumas kiekvienoje scenoje gali sukelti nepageidaujamą efektą, žinomą kaip „3D nuovargis”. Kitais žodžiais tariant, didelė trimačių vaizdų gausa nėra pats geriausias pasirinkimas.

Per didelė trimačių vaizdų gausa nėra pats geriausias pasirinkimas.

3D vaizdo gilumas turi atitikti ir individualius žmogaus poreikius. Dėl šios priežasties LG yra pasirengusi atsižvelgti į kiekvieno žiūrovo norus.

„LG Cinema 3D TV” leidžia pagal asmeninius pageidavimus keisti daugybę trimačio vaizdo parametrų, tarp jų ir vaizdo gilumą. Be to, LG siūlo tokio dydžio televizorius, jog vartotojai, nepatenkinti režisieriaus pasirinktu 3D balansu, gali kino teatrą su norimais efektais susikurti ir savo namuose.

„LG Cinema 3D TV” leidžia pagal asmeninius pageidavimus keisti vazido gilumą

Vaizdo gilumo pritaikymas kiekvienam vartotojui yra ne vienintelis būdas, kaip „LG Cinema 3D TV” dėka galima praplėsti 3D technologijos teikiamas galimybes. Kiekvieno 3D televizoriaus savininko svajonė – dvimatis filmas lengvai „virstantis” kokybiška trimate jo versija. Nuo šiol nebereikia laukti, kol jūsų mėgstamas filmas pasirodys 3D DVD formate: trimate jo versija galite mėgautis vos spustelėję vieną mygtuką.

Dvimatis filmas lengvai „virsta“ trimačiu

Kuriant perėjimo iš 2D į 3D sistemą susiduriama su techniniais iššūkiais. Tarkime, LG teko sukurti savo unikalius algoritmus, mat ankstesni neatitiko LG keliamų reikalavimų. Kompanijai pavyko sėkmingai susidoroti su šia užduotimi ir pasiekti džiugių rezultatų – sukurti pagal vartotojo poreikius reguliuojamą sistemą, kuri leidžia pačiam žiūrovui pasirinkti norimą vaizdo gilumą ir suteikia galimybę dvimatį turinį paversti trimačiu.

Gilumo efektas gali būti pritaikomas pagal žiūrovo pageidavimus – tai gali būti vos matomai iškilusios figūros arba efektingai iš ekrano „šokinėjantys” vaizdai. Dažniausiai sėdint toliau nuo televizoriaus galima aktyviausiai ir patogiausiai mėgautis 3D pramogomis. Visgi, žmonių dėmesio centrai skiriasi, todėl kai kuriems priimtina televizorių žiūrėti iš arti – taip jie maksimaliai mato 3D efektus.

„LG Cinema 3D TV“ pramogos namuose

Dėl rafinuotos LG technologijos, dvimatį vaizdą paverčiančios trimačiu, 3D vaizdais žiūrovai gali mėgautis ir namuose, sistemą pritaikydami pagal savo poreikius. Tai reiškia, kad „LG Cinema 3D TV” ženkliai atitrūko nuo konkurentų ir savo vartotojams siūlo ranka pasiekiamą 3D videoteką.