Netikėčiausios oro anomalijos

Šiaurės pusrutulio juostose metai dalijami į keturis sezonus: šaltą žiemą, žalią pavasarį, karštą vasarą ir žvarbų rudenį. Kiekvieną sezoną temperatūra čia keičiasi įprastine tvarka, tačiau kartais gamta mėgsta papokštauti ir pasielgti visiškai kitaip nei tikimasi. Kviečiame susipažinti su neįprasčiausiomis oro anomalijomis, nutikusiomis Šiaurės Amerikoje ir Europoje.

Metai be vasaros

Bostonas po Tambora išsiveržimo

1816 m. Indonezijoje išsiveržęs ugnikalnis Mount Tambora pelenais bei dulkėmis nuklojo atmosferą. Tai turėjo didelės įtakos Šiaurės pusrutulio šalims. Vakarų Europoje, JAV ir Kanadoje oro temperatūra gegužės ir birželio mėnesiais siekė minusą, ant upių ir ežerų buvo ledas. Daugiau nei tūkstantis žmonių sušalo ir netgi mirė iš bado, nes tais metais neužaugo derlius.

Stebuklingas sniegas

sniegas Floridoje

Tai nutiko 1977 m. sausio 19 dieną. Floridos valstijoje esančios Homestead vietovės gyventojai buvo pritrenkti, kai iš dangaus pasipylė šviesios, baltos masės dulkės. Tai buvo pirmasis sniegas kada nors iškritęs šioje vietoje.

Žmonės ne tik nustebo, bet ir išsigando šaltos baltos masės iš dangaus. Daugelis augalų, įskaitant ir pasėlius, sušalo, o daugelis žmonių net nežinojo kas tai yra sniegas ir ką su juo daryti.

Karštas 2004 m. pavasaris

karštas pavasaris Kanadoje

Tai atsitiko ne taip seniai – 2004 m. Kanadoje. Tai buvo karščiausias per visą istoriją pavasaris šioje šalyje. Balandžio mėnesio temperatūra kai kuriuose regionuose siekė 21,5 laipsnius šilumos (kai įprastinė temperatūra tokiu metu – 17,6 laipsniai).

Greitas temperatūrų kilimas

temperatūra JAV pakilo nuo -20 iki +7

Kaip reaguotumėte, jei vieną dieną temperatūra nuo -20 laipsnių staiga pakiltų iki +7? Taip nutiko 1943 m. sausio 22 d. JAV Pietų Dakotos mieste Spearfishe. Toks temperatūros pokytis šiame mieste įvyko vos per 2 minutes.

Žiema vasarą

Kanadoje rugpjūčio mėn. krito sniegas

1992 m. Kanados miesto Calgary gyventojai nenudžiugo, kai vietoj laukto vasaros karščio sulaukė neįprastos žvarbos. Rugpjūčio 23 d. temperatūra šiame mieste tesiekė 5,3 laipsnius. Be to, tą dieną žemę nuklojo 0,4 cm storio sniegas.

Žudanti kaitra Rusijoje

Karšta vasara Rusijoje

2010 m. vasara Rusijai atnešė žudančius karščius. Temperatūra kai kuriuose regionuose siekė net 40 laipsnių. Karštis tęsėsi net kelis mėnesius. Daugybė žmonių mirė nuo šilumos smūgio ir gaisrų miškuose.

Albertos činukas

Albertos činukas

Kanados provinciją Albertą kas kelerius metus pasiekia karšti orai ir pietvakarių vėjas, vadinamo činuku. Tačiau 1992 m. vasario 27 d. Pietų Albertoje temperatūra pasiekė 22,6 laipsnius, kai tradiciškai aukščiausia temperatūra šį mėnesį tesiekia 1,3 laipsnius.