Pasigamink pats: ledai

Nėra abejonių, ledus drąsiai galime įrašyti į vasaros atributų sąrašą. Tiesa ta, kad ledus valgo tiek šiltųjų kraštų gyventojai, tiek gyvenantys atšiauresnėse klimato juostose. Štai Italai ir Didžiosios Britanijos gyventojai per metus suvalgo tokį pat kiekį ledų.

Tikriausiai daugelis dar prisimena laikus, kuomet galėjome rinktis tik iš keleto rūšių ledų. Dabar jų rūšių tiek, kad skonį patenkinti gali ir patys išrankiausieji. Tuo tarpu mes siūlome keletą neįprastų ledų rūšių pasigaminti patiems namuose.

Ledai

Velso princo cukriniai ledai

Šiems ledams prireiks:
85g nerafinuoto rudojo cukraus
500 ml plaktos grietinėlės
Šiuos ledus pagaminti itin paprasta. Dubenyje plakite grietinėlę ir lėtai berkite cukrų. Grietinėlę plakite tol, kol ji pavirs į standžias putas, tuomet jas greitai supilkite į indelius ir įdėkite į šaldiklį. Šaldymo metu nebijokite išimti ir švelniai supurtyti indelius – taip pašalinsite masei stingstant atsiradusius oro tarpus. Šaldiklyje indelius pridenkite plėvele arba riebalams nelaidžiu popieriumi. Palikite stingti per naktį.

Sūrio skonio ledai

Šiems ledams prireiks:

500 ml plaktos grietinėlės

115 g nerafinuoto smulkaus cukraus

115 g parmezano sūrio (tarkuoto)

Ant ugnies kaitinkite grietinėlę su cukrumi, nuolat pamaišykite. Tuomet nukelkite nuo ugnies ir įberkite tarkuotą parmezano sūrį. Maišykite jį kol ištirps. Palikite atvėsti. Įdėkite į šaldiklį, uždenkite plėvele ir palikite per naktį.

Ekspreso kavos ledai

Šiems ledams prireiks:

500 ml vandens

40 g ekspreso kavos tirščių

2 šaukštai citrinų žievelių

250 ml cukraus sirupo (155 g cukraus įpilti į 155 ml vandens, virinti, ištirpinti cukrų, atvėsinti ir sušaldyti)

1 šaukštas citrinų sulčių

Supilkite vandenį į keptuvę, sudėkite ekspreso kavos tirščius ir kaitinkite ant silpnos ugnies. Nuėmę nuo ugnies sudėkite citrinų žieveles ir leiskite joms įsigerti 5 minutes. Perkoškite per kavos filtrą, kad pašalintumėte nuosėdas. Pridėkite cukraus sirupo bei citrinų sulčių ir leiskite atvėsti. Uždenkite ir įkiškite į šaldiklį sustingti.

Kai masė atvės, supilkite ją į pailgos formos, gilius indus ir užšaldykite. Po vienos valandos pamaišykite masę, kad neliktų oro tarpų ir kad masė užšaltų tolygiai. Vėliau tą patį kartokite dvi valandas kas 30 minučių.

Skanaus!