Vyriškumo simbolis – barzda

Barzdos, barzdos… Didelės ir mažos, ilgos ir trumpos, preciziškai sutvarkytos ir šelmiškai pasišiaušusios. Barzdos – visur. Barzdos užkariauja pasaulį!

Reklamos, filmai ir video klipai, laikraščiai, interneto portalai ir vyriškų žurnalų puslapiai – visur mirga barzdotų aktorių, dainininkų ir sporto žvaigždžių veidai. Lietuvoje – M. Mikutavičius, A. Mamontovas, V. Šapranauskas, L. Kleiza, o pasaulyje – G. Clooney, Jh. Deppas, D. Beckhamas , B. Pittas ir daugelis kitų. Visi jie – garsiausi, stilingiausi ir geidžiamiausi vyrai – naujosios barzdų mados veidai.

Brad Pitt, Johnny Deep, Jon Hamm

„Pasaulis pavargo nuo berniukiško įvaizdžio. Vyrai nori atrodyti ir elgtis kaip tikri subrendę vyrai. Barzdų manija – tai vieša vyrų deklaracija, jog būtent dabar atėjo tas laikas, kuomet vyrai trokšta nusigręžti nuo vaikiško lengvabūdiškumo ir spinduliuoti tvirtu vyriškumu”, – teigia žurnalų ir mados reklamų kampanijomis besirūpinantys įvaizdžio kūrėjai.

Barzda – tai ne tik nauja mados banga ar stilingo įvaizdžio dalis. Psichoterapeutas ir „L’Oréal” patarėjas L. Beresford teigia, jog tai – klasikinis vyriškumo simbolis. Būtent barzda yra tai, kas geriausiai išreiškia vyriškumą ir vyrišką seksualinę energiją. Šios simbolinės barzdos reikšmės ištakos siekia senąsias aristokratines tradicijas – dar praėjusiuose šimtemčiuose barzda buvo svarbiausias save gerbiančio, intelginetiško džentelmeno atributas. Didelė dalis jaunuolių ir dabar naudojasi šiais barzdos privalumais – įvaizdžiui suteikiamu inteligentiškumu ir rimtumu. Barzdos dėka, jaunatviškos išvaizdos vyrai gali atrodyti vyresni ir sulaukti daugiau pasitikėjimo.

Užsiauginti barzdą užtrunka nuo 4 iki 6 savaičių. Pats tinkamiausias laikas tam – ilgieji savaitgaliai arba atostogos. Žvelgdami į kasdien vis labiau populiarėjančią barzdų maniją, pasaulio mados ir įvaizdžio ekspertai prognozuoja, jog šiais metais dar daugiau vyrų į darbą iš atostogų grįš pasipuošę stilinga barzdele.

Barzda – geriausia išeitis ir tiems, kuriems iki gyvo kaulo įgriso kasdienis skutimąsis. Tačiau ją prižiūrėti taip pat labai svarbu. Naujosios barzdų manijos pagrindinis bruožas yra tas, jog šiuolaikinės barzdos – preciziškai prižiūrėtos, tvarkingos bei pedantiškai nuskustos ties žandikauliu ir skruostikuoliais.

Tinkamai prižiūrėta barzda turi būti švari – keletą kartų per savaitę ją reikia išplauti geru, švelniu šampūnu, o aplink barzdą esančią odą patepti drėkinančiu kremu. Svarbus ir barzdos ilgis – kiekvienas vyras turėtų atsakingai pasirinkti jam tinkatį barzdos ilgį ir formą, kuri derėtų ne tik prie veido bruožų, tačiau ir prie kasdienės veiklos bei užimamų pareigų.

Vyrų, nešiojančių barzdą, teigimu, ji suteikia šį tą ypatingo. Pabrėždama ryškų vyrišką charakterį, tuo pačiu ji yra įdomus nuotykis, kartais tampantis prieštaringų atsiliepimų priežastimi, o kartais – atnešantis apčiuopiamą sėkmę.

R. Ewing, OPTA pardavimų direktorius pasakoja, kad nors aplinkiniai giria jo barzdą, tačiau kartais tenka išgirsti ir kandžių komentarų, teigiančių, jog ji – tikras vidurio amžiaus krizės įrodymas. Tuo tarpu profesionalus komunikacijos konsultantas T. Prizeman džiaugiasi, jog po to, kai užsiaugino barzdą, sulaukia ne tik gerokai daugiau komplimentų, tačiau ir realios naudos bei didesnės sėkmės versle.

Pasaulio įžymybės barzdą dažnai užsiaugina dėl jos „maskuojamosios” funkcijos. Pavyzdžiui, princas Williamas ir jo tėvas princas Charles barzdą užsiaugino iš kart po koledžo baigimo, aktorius R. Pattinson, siekdamas pasislėpti nuo įkyrių aplinkinių žvilgsnių, pasipuošė vešlia barzda iš kart po filmo „Saulėlydis” filmavimo. Net Alas Gore’as, po nesėkmingos prezidento rinkimų kampanijos, įstojo į barzdotųjų JAV politikų gretas. Įžymiausi pasaulio vyrai žino, jog barzda suteikia privatumo ir gali padėti pasislėpti nuo aplinkinių.