„Didysis žygis po Baltijos šalis“ kviečia iš arčiau susipažinti su Lietuva, Latvija ir Estija

Vasara jau įsibėgėjo ir dienos vėl pradeda pamažu trumpėti… Brangus vasaros laikas senka, o jūsų atostogų ir kelionių planai vis dar skendi nežinomybėje? O gal net neišmanote, ką veikti atostogų metu, nes nenorite išleisti krūvos pinigų? Neverta snausti ir atidėlioti – laikas keliauti dabar ir pigiai! Išnaudokite kiekvieną savaitgalį ir netgi laisvą popietę pažintinėms kelionėms po Lietuvą, Latviją ar Estiją. Užsukite į interneto svetainę www.greatbaltic.eu ir vasaros maršrutai jums atsivers kaip ant delno.

„Didysis žygis po Baltijos šalis” – tai turistinio pobūdžio projektas, kurio tikslas populiarinti keliones po Baltijos šalis. Galima džiaugtis, kad jau penktus metus iš eilės trys Baltijos šalių turizmo agentūros susivienija, siekdamos suteikti galimybę geriau pažinti Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Šiai metais www.greatbaltic.eu tinklalapyje surasite informaciją apie 30 išskirtinių turistinių objektų, kuriuos verta aplankyti šią vasarą. Susidarykite jums labiausiai į akį kritusių objektų sąrašą – ir į kelią! Keliaudami nepamirškite fotografuoti ir dalyvauti projekto konkurse. Projektas tęsis iki rugsėjo 15 dienos.

Susipažinkime su keliais lankomiausiais objektais Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

LIETUVA:

Sūrininkų Namai

„Sūrininkų namų” šeimininkai kviečia į skrandžio šventę. Atvykę į Dargužių kaime įsikūrusią sodybą, savo gomurį palepinsite įvairiausiais sūriais ir iš jų pagamintais patiekalais. Atitrūkę nuo miesto šurmulio ir besimėgaudami jaukia kaimo aplinka galėsite pasijusti tikrais gamtos vaikais. Pamirškite kasdienį stresą, atsipalaiduokite ir mėgaukitės sūriais.

pianinas

Na, o ištroškę kultūros keliauninkai kviečiami aplankyti memorialinį M. K. Čiurlionio muziejuje Druskininkuose. Čia jie galės prisiliesti prie vieno žymiausių Lietuvos menininkų gyvenimo – susipažinti su Čiurlionio šeimos memorialiniu palikimu, pamatyti šiuolaikinių dailininkų kūrinius, skirtus M. K. Čiurlioniui. Jei atvyksite rugpjūtį, vienu šūviu nušausite du zuikius – galėsite sudalyvauti tarptautiniame festivalyje „Muzika be sienų”.

ESTIJA:

Mokslo centras „AHHAA” šiek tiek primena Alisos stebuklų šalį. Tik vietoje veidrodžių karalystės čia rasite 4D nuotykių kino teatrą, galėsite leistis į Žemės gelmes nuotykių liftu, pamatyti didžiulį skruzdėlyną, mini laboratorijas ir daugelį kitų stulbinančių dalykų. Didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras įtrauks į nuostabų mokslo ir technologijų pasaulį. Nustebsite, kiek daug paslapčių čia galima atskleisti. Lankytojų patogumui mokslo centras yra įsikūręs net dviejuose miestuose: Tartu ir Taline.

Norite bent trumpam nukeliauti į praeitį? Rinkitės viduramžiais alsuojančią Rakverės pilį. Čia galėsite tiek apžiūrėti pačią pilį, tiek, už papildomą mokestį, sudalyvauti žvakių liejimo, monetų kalimo, šaudymo iš lanko ir kituose užsiėmimuose.

Rakvere

LATVIJA:

Apsilankymą mini zoologijos sode „Dobuli” galima palyginti su vaizdinga biologijos pamoka apie gyvūnus. Čia susipažinsite su Vietnamo kiaulėmis, nykštukinėmis ožkomis, Šv. Jokūbo avimis, kurios puikuojasi net keturiais ragais, Šiaurės Amerikos meškėnais, skunkais, Šetlando poniais ir gausybę kitų gyvūnų. Tai puiki pažintinė kelionė vaikams!

ožkų

Na, o tėveliai Latvijoje taip pat ras kur paganyti akis. Automėgėjams siūloma aplankyti Rygoje įsikūrusį didžiausią Baltijos šalyse senųjų automobilių muziejų. Jame galima apžiūrėti daugiau nei 220 automobilių ir motociklų, Latvijos keliais važinėjusių nuo praėjusio amžiaus pradžios.

automobilių paroda

Garantuojame, jog kelionėje po tris Baltijos šalis patirsite daug džiugių atradimo akimirkų.

Visus turistinius Lietuvos, Latvijos ir Estijos objektus galite rasti ČIA.

Daugiau informacijos apie projektą pateikiama adresu – www.greatbaltic.eu ir „Facebook” puslapyje – www.facebook.com/didysiszygispobaltijossalis

Juk vasarą taip norisi keliauti!