Amžius – ne kliūtis būti stilingai

Fotografas Ari Seth Cohen ir filmų kūrėja Lina Plioplytė pristato trumpametražinių filmų projektą, kuriame pasakojama apie vyresnio amžiaus damų stilių. Interneto portalas „Dontpaniconline.com” kalbina L. Plioplytę apie tai, kaip kilo šio projekto idėja.

Stilius

Ar jus buvo įkvėpęs kokio nors vyresnio amžiaus žmogaus stilius?

Kad ir kaip būtų keista, šeimoje esu vienintelė tokia ekstravagantiškai besirengianti puošeiva. Iš vyresnių žmonių semiuosi daug idėjų, taigi, net ir sulaukusi brandaus amžiaus nevengsiu žaismingų, žibančių ir kartais net juoką keliančių detalių.

Kodėl pradėjote dirbti kartu su Ari?

Su Ari susitikome prieš ketverius metus, kai jis pirmą kartą atvyko į Niujorką. Tuo metu dirbau vienoje Bruklino užkandinėje, kur ir pamačiau Ari pasipuošusį havajietiško stiliaus drabužiais. Tai buvo gana keista, tačiau nuo tos dienos tapome gerais draugais. Aš žavėjausi juo ir jo darbais, taigi po kelerių metų pasiūliau jam kurti trumpametražinius filmus apie damas. Šios idėjos ėmėmės drauge, jis fotografavo, o aš filmavau. Tai buvo labai įdomi patirtis: bendrauti su modeliais ir užfiksuoti jų išskirtines stiliaus detales.

Stilius

Kas jums yra stilius? Ar stilingai rengtis galima išmokti ar tai įgimtas bruožas?

Stilius – tai kiekvieno žmogaus individualus gebėjimas apsirengti. Net neabejoju, kad stilingai rengtis galima išmokti. Tiesiog reikia mokėti derinti spalvas, audinius ir nebijoti eksperimentuoti.

Kokiais kriterijais remiatės pasirinkdama aprangą ar modelius filmui?

Ari vaikščiodamas mieste sutinka daugybę stilingų moterų. Dauguma jų sutinka pasidalinti savo stiliaus patarimais.

Stilius

Kur bus galima pamatyti Jūsų filmus?

Artimiausias dokumentinis filmas pasirodys rudenį. Ari nuolat keliauja aplink pasaulį. Jau turime keletą įspūdingų moterų iš Prancūzijos. Jis taip pat lankėsi ir Jungtinėje Karalystėje, ir šiuo metu planuoja vykti į Olandiją. Visose šalyse yra gražių ir stilingų moterų.

Ar manote, kad šiuolaikinė visuomenė turėtų daugiau dėmesio skirti vyresniems?

Taip, manau, kad šiuolaikinė visuomenė yra apsėsta jaunimo idėjų ir neatsižvelgia į vyresnių žmonių patirtį ir patarimus, kurie yra nepaprastai vertingi.

Stilius

Kokie jausmai turėtų užplūsti žmones peržiūrėjus jūsų blog’ą ar filmą?

Noriu, kad mano siūlomos idėjos juos įkvėptų ir, kad jie suprastų kaip stilius gali varijuoti nuo žaismingo iki stilingo.

Ko pati išmokote iš moterų, kurios aprašytos ar pavaizduotos jūsų darbuose?

Sužinojau daug stiliaus subtilybių. Svarbiausia, kad supratau, jog ne amžiuje esmė. Nesvarbu kiek metų žmogui – 35 ar 55, jis visada gali atrodyti stilingai. Saviraiškai ir individualumui nėra amžiaus ribų.

Stilius

Ar filmų kūrimas turėjo įtakos jūsų pačios stiliui?

Moterys, kurios nebijo savęs išreikšti, neabejotinai daro man didelę įtaką. 91 metų Ilona prie savo drabužių derina įvairias skaras, šalikus ir apyrankes, kas daro ją išskirtine. O Lynn Dell, „žavesio grafienė”, paskatino mane nešioti skrybėles ir pirštines. Debra mėgsta taupyti, ji neperka nieko kas kainuoja brangiau nei 5 doleriai. Taigi manau, kad atrodyti įspūdingai išleidžiant nedidelę pinigų sumą yra talentas.

  • Milit Ilit

    Vertas dėmesio įrašas. Aš manau, kad stilingi moteriški drabužiai, moterims kurios nebijo savęs išreikšti daro daug daugiau nei tik didelę įtaką.