Geriausios vasaros knygos

Net ir didžiausi „aktyvuoliai” retkarčiais mėgsta atsipūsti. Tokiomis ramybės akimirkomis puikią kompaniją gali palaikyti knyga. Interneto portalas „Ft.com” siūlo atkreipti dėmesį į keletą naujų „bičiulių” vasarai.

Grožinė literatūra

Aravind Adiga „Paskutinis žmogus bokšte”

Aravind Adiga „Paskutinis žmogus bokšte”

Knygos siužetas sukasi aplink seno Mumbajaus bokšto gyventojus, kurie iš nesąžiningo žemės supirkėjo gauna pasiūlymą, kurio išties sunku atsisakyti. Knyga sužavi ir įtraukia pasakojimu apie miestą ir jo gyventojus, kurie blaškosi tarp dviejų pasirinkimų – turto ir skurdo.

Alan Hollinghurst „Nepažįstamojo vaikas”

Autorius pristato dar vieną išskirtinį grožinės literatūros kūrinį. Iki širdies gelmių jaudinanti ir šypsotis priverčianti novelė pasakoja apie Cecilį Valancą, ne itin talentingą poetą, žuvusį pirmojo pasaulinio karo metu.

Debiutuojantys romanai

Hayley Tanner „Vaclavas ir Lena”

Hayley Tanner „Vaclavas ir Lena”

Niujorko rusų imigrantų bendruomenė įkvėpė Tannerį parašyti šį nuostabų romaną. Populiarėjantis fokusininkas Vaclavas ir jo jautrioji asistentė Lena myli vienas kitą nuo vaikystės. Ateityje jų laukia skausmingas išsiskyrimas ir džiugus susitikimas. Sentimentali ir stilinga knyga, kurią verta perskaityti vienu prisėdimu.

SJ Watson „Prieš einant miegoti”

Trileris pasakoja apie atminties netekusią moterį. Veiksmas prasideda tuomet, kai pagrindinė veikėja pabunda šalia visiškai nepažįstamo žmogaus. Ir tai nutinka vėl, ir vėl, ir vėl… Ši knyga – tai nuostabi sąsajos tarp atminties ir asmenybės paieška.

Mokslinė fantastika

Ericas Brownas „Amžinybės karaliai”

Romano veiksmas sukasi aplink du rašytojus, gyvenusius 1935 m. bei vieno iš jų anūką, taip pat rašytoją, gyvenusį 1999 m. Dvi istorijos linijos persipina knygoje, kuri kartu yra ir meilės laiškas, menantis klasikinius mokslinius romanus, ir romantinė novelė dedikuota meilei.

Kit Reed „Ką žino vilkai”

Kit Reed „Ką žino vilkai”

Autorės darbai – iš pažiūros ramūs, o giliau – ydingi ir žiaurūs. Jos trumpose istorijose mokslinė fantastika įgauna dar daugiau savotiško ir intelektualaus keistumo. Knygos siužetas pasakoja apie iš pažiūros ramų šeimyninį gyvenimą, kuris svyruoja ant apokalipsės skardžio.

Detektyvai

Tarquin Hall „Žmogus, kuris mirė juokdamasis”

Tarquin Hall „Žmogus, kuris mirė juokdamasis”

Privatus Delio tyrėjas Vish Puri stengiasi išsiaiškinti kaip deivės Kali šmėkla galėjo nudurti vyrą sausakimšame parke vykusioje juoko terapijos sesijoje. Mielas ir juokingas detektyvas šiltam vakarui.

AD Miller „Snieguolės”

Snieguolėmis vadinami mirusiųjų kūnai, kurie iškyla į paviršių tirpstant Maskvos ledui. Jaunas anglų teisininkas įsitraukia į intriguojančią istoriją ir susipažįsta su dviem moterimis, prašančiomis jo pagalbos. Gundanti knyga, kuri piešia gąsdinantį ir nuodėmingą naujos, kapitalistinės Rusijos portretą.