Kaip padėti vaikui tapti verslininku?

Tikriausiai nerasime tėvų, kurie nesvajoja, kad užaugęs jų vaikas gyventų laimingai ir patogiai. Vienas iš būdų užsitikrinti gerą ateitį – tapti verslininku.

verslininkas

Vienas iš būdų prisidėti prie vaiko „verslumo”, tai skatinti jį tokiu būti – tarkime, pasiūlyti vaikui pradėti smulkų „namų verslą” ir taip užsidirbti pinigų smulkioms išlaidoms. Tačiau verslininkai ir pedagogai mano, kad paskatinimo neužtenka, o tam, kad vaikas ateityje taptų sėkmingu verslininku, reikia išsiugdyti tam tikras charakterio savybes. Jei svarstote, kaip geriausiai padėti vaikui „įgyti verslininko gyslelę”, paskaitykite keletą vertingų patarimų.

  • Nuo mažens vaikus skatinkite tyrinėti aplinką. Nepykite, jei jie daug klausinėja – tai puikus bruožas, kuris leidžia vystytis smalsiam protui ir žingeidumui. Pirkite „gudrius” žaislus su kuriais vaikas galės ne tik žaisti, bet bus priverstas išsiaiškinti, kaip jie veikia ir kur gali būti pritaikyti.
  • Jei įmanoma, nuo mažens vaikus supažindinkite su keliomis skirtingomis kultūromis – taip vaikas lengviau įsisavins faktą, jog kiekvienoje situacijoje yra keletas išeičių ir geriausia iš jų nebūtinai turi būti pati populiariausia. Taip pat stenkitės pakeisti aplinką – atostogaukite skirtingose vietose, veskitės vaiką į įvairius renginius, supažindinkite su skirtingais žmonėmis. Kuo platesnę pasaulėžiūrą jūsų atžala įgis, tuo lengviau jam bus orientuotis verslo pasaulyje.
verslininkas
  • Svarbu, kad vaikas išmoktų būti sąžiningas. Jis turi suprasti, kad bet koks darbas – kasdieninė ruoša, namų darbai ar užklasinė veikla – turi būti atliekamas laiku, sąžiningai ir gerai. Taip pat svarbu, kad vaikas išmoktų kontroliuoti savo jausmus. Sukilus emocijoms jį reikia nuraminti ir mokyti savitvardos.
  • Skatinkite vaikus stebėti aplinkinį pasaulį ir būti kūrybingiems. Pasaulis yra pilnas verslo galimybių, tereikia stebėti kas vyksta aplink ir mokytis pastebėti paklausą.
  • Leiskite vaikui sportuoti. Sportuodamas jis supras, koks svarbus yra komandinis darbas ir kiek naudos jis gali atnešti. Be to, sportuodami vaikai lengviau išmoksta susidoroti su kliūtimis ir susitaikyti su pralaimėjimu. Juk versle, kaip ir sporte – visų rungtynių laimėti neįmanoma.
  • Žinoma, vien komandiniu sportu apsiriboti nereikėtų – nemažai galima išmokti ir užsiimant individualiu sportu, pavyzdžiui, alpinizmu. Alpinistai dažnai panašūs į verslininkus – jie nebijo susidurti su rizikingomis situacijomis ir drąsiai priima iššūkius, siekiant jas išspręsti.

Galiausiai, geriausiai vaiką verslininko gyvenimui paruošite pats būdamas jam pavyzdžiu. Dirbantiems tėvams grįžus namo mažiausiai norisi vėl galvoti apie darbą. Vis tik, jei leisite vaikui susipažinti su tuo, ką darote ir bent kartais žvilgterėti į jūsų darbo užkulisius – tai jūsų atžalai taps neįkainojama patirtimi.