Ko galima pasimokyti iš Bondo – Džeimso Bondo?

Novelistas Jeffery Deaver savo kūryboje dažnai susiduria su naujomis sferomis. Rašant naują Džeimso Bondo novelę „Carte Blanche”, jam teko susipažinti su daugeliu šnipinėjimo gudrybių ir technologijų.

Džeimsas Bondas

„Mano žinios apie šnipinėjimą išbluks per kelerius ateinančius metus, tačiau kol dar jaučiuosi nemažai nusimanantis apie šią sritį, norėčiau atskleisti keletą naudingiausių triukų. Galbūt nuspręsite juos išmėginti patys”, – sakė J. Deaver.

  • Norint būti šnipu, neprivaloma įsilaužti į „super” slaptas patalpas, lysti per ortakius ir lazeriais nužymėtus laukus. Taip, agentai daro šiuos triukus, taip pat naudojasi tikrai kokybiškais „daikčiukais”. Bet didžiąją dalį „informacijos” jie gauna iš atvirų šaltinių, visiems prieinamos informacijos, pateikiamos laikraščiuose ar televizijoje, taip pat iš neklasifikuotų vyriausybių, kompanijų ar visuomenės stebėjimo.
  • Jei jaučiate, jog jus seka, niekuomet nesižvalgykite sau už nugaros. Net jei identifikuosite agentą, jis greitai bus pakeistas kitu komandos nariu. Geriau raskite gatvę su parduotuvėmis ar restoranais, kurie turi didelius kampinius langus. Jie taps puikiu veidrodžiu ir leis pamatyti seklį. Sustokite dar keliose, atsitiktinėse vietose, kad išskirtumėte savo sekėją, tačiau nepamirškite ko nors nusipirkti, kad neišsiduotumėte.
  • Jei vadovausite sekimui ar pats seksite ką nors, prisiminkite tris požymius – ūgį, pečių pločio ir galvos dydžio proporcijas, pėdos kampą (ar pėdų dėstymas nukreiptas į išorę ar į vidų) – kurie leis atpažinti net ir užsimaskavusį subjektą. Net jei sekamasis objektas dažnai keičia drabužius, makiažą, kepures ar šukuosenas, šie trys požymiai negali kardinaliai ir pastoviai keistis.
  • Jei jums reikia užsimaskuoti pačiam, prisiminkite – mažiau yra geriau. „Misija: neįmanoma” guminė kaukė ir protezas veikia tik dideliu atstumu. Akis į akį susitikimuose geriausia naudoti dantų protezus, su „blogais” dantimis. Žmogaus, kurį stengiatės apkvailinti, dėmesys bus automatiškai nukreiptas į jūsų burną, net jei jis stengsis išlaikyti akių kontaktą.

Jei esate šnipas, tuomet turite bendrauti, dalintis su savo viršininku darbine ir gauta informacija. Dauguma šnipų vengia viešų vietų susitikimams ir vietoj to naudoja užmaskuotą komunikaciją apsikeisti informacija.