Žemės čempionai

Gegužės 10 dienos vakarą Niujorko Brodvėjaus rajone įsižiebė didžiulis elektroninis stendas, kuriame praeiviai galėjo išvysti besišypsančius žmonių veidus ir užrašą: „Sveikiname”.

Tai buvo gigantiško dydžio padėka vyrams ir moterims, kurie buvo pagerbti aplinkosaugos apdovanojimuose „Žemės čempionas”, kuriuos organizuoja Jungtinių Tautų Aplinkos programa (UNEP).

LG lauko reklama

Niujorko Gamtos istorijos muziejuje vykusiuose apdovanojimuose dalyvavo Brazilijos modelis ir Jungtinių Tautų gerosios valios ambasadorė Gisele Bundchen, ceremoniją pradėjo „Grammy” laureatės, Benino dainininkės Angelique Kidjo pasirodymas.

UNEP „Žemės čempionai” apdovanojimai skiriami aplinkosaugai nusipelniusiems žmonėms keturiose kategorijose – „Politinio vadovavimo”, „Mokslo ir inovacijų vadovavimo”, „Verslo vizijos” ir „Įkvėpimo ir veiklos”. Apdovanojimus vienoje iš šių kategorijų yra pelniusios tokios asmenybės, kaip Michailas Gorbačiovas (2006 m.), Alas Goras (2007 m.) ir Monako princas Albertas II (2008 m.)

UNEP „Žemės čempionai”

Šiais metais laureatai buvo pagerbti daugiau nei 400 dalyvių – įskaitant 20 Jungtinių Tautų ambasadorių, nevyriausybinių organizacijų prezidentų ir „LG Electronics” vadovų – akivaizdoje.

Šiais metais apdovanojimą „Politinio vadovavimo” kategorijoje pelnė Meksikos prezidentas Filipe Calderonas už pastangas kovojant su klimato kaina. Agelique Kidjo ir šveicaras Louis Palmeris buvo apdovanoti „Įkvėpimo ir veiklos” kategorijoje – Kidjo pagerbta už jos daugiametį atsidavimą humanitarinėms ir aplinkos problemoms, tuo tarpu Palmeris – už vadovavimą elektrinių automobilių žygiui aplink pasaulį per 80 dienų.

Rusų mokslininkė Olga Speranskaya laimėjo „Mokslo ir inovacijų” apdovanojimą už darbą, siekiant sumažinti žalingą toksinių chemikalų poveikį. Kinietis Zhang Xue, „BROAD Group” įkūrėjas ir vadovas atsiėmė „Verslo vizijos” apdovanojimą už inovatyvią centrinio oro kondicionavimo sistemą, kuri vietoje elektros naudoja natūralias dujas.

Afrika

Laureatai buvo apdovanoti atsiminimo prizais, taip pat „LG Electronics” įsteigta 40 tūkst. JAV dolerių premija kiekvienai kategorijai. LG bendradarbiauja su UNEP jau nuo 2009 m., kuomet pristatė naują pasaulinę iniciatyvą „Life’s Good when it’s green”. Ši iniciatyva skatina kovoti su klimato pokyčiais gaminant ekologiškus produktus, naudojant mažiau žalingų medžiagų gamybos metu, pakartotinai perdirbant pakuotes ir kitas medžiagas.

LG prie UNEP tikslų prisideda skatindama kurti perdirbamus produktus, į aplinkosauginių problemų sprendimą įtraukti politikus, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovus.