Ką padovanoti mokslų baigimo proga?

Jums artimas žmogus netrukus baigs mokyklą ar universitetą? Norite padovanoti ypatingą dovaną, tačiau niekas nešauna į galvą? Siūlome keletą smagių idėjų.

Abiturientas

1. Atvirukas ir… pinigai. Jei kitomis progomis pinigai nėra geriausia dovana, mokslų baigimo proga – tai geneali ir praktiška idėja. Jei jūsų giminaitis ar draugas ką tik baigė mokyklą, jam tikrai pravers grynieji, kuriuos galės investuoti į tolimesnius mokslus ar keliones. Jei sveikinate ką tik „iškeptą” specialistą, prisiminkite, kaip jautėtės, praėjus penkioms minutėms po to, kai baigėte universitetą. Nerimas dėl skolos už mokslą, darbo paieškos… Taip, pinigai tikrai pravers!

2. Kompiuteris. Nesvarbu, ar stacionarus, ar nešiojamas, jis visuomet tinkama ir reikalinga dovana jaunam žmogui.

3. Kojinės, batai, pagalvės, čiužiniai. Ką bendro turi visi šie daiktai? Ogi be jų neišsiverčiame nei dienos, be to, jie gana greitai susidėvi. Tikrai neprašausite, jei mokslus baigiančiam draugui ar giminaičiui padovanoję vieną iš šių nepakeičiamų dalykų, ypač jei tai bus patogus ir kokybiškas daiktas.

Kojinės

4. Baldai. Dauguma mokslus baigusių jaunuolių palieka tėvų namus ir persikelia į nuomojamą būstą. Nieko keisto, jei baldų įpirkti jie negali, todėl tenkinasi tuo, ką palieka prieš tai bute gyvenę nuomininkai. Todėl reikiamą baldą dovanų gavęs abiturientas turėtų labai nudžiugti.

5. Namų apyvokos reikmenys ir indai. Jų visuomet reikia ir niekuomet nebus per daug. Beje, prieš pirkdami tokią dovaną, nebijokite pasitarti su žmogumi, kuriam ji bus skirta. Juk niekas nenori grąžinti arba keisti dovanų.

6. Pagalba persikraustant. Jei dovanai neturite pinigų, galite paprasčiausiai pasiūlyti pagalbą persikraustant iš tėvų namų į naująjį būstą. Jūsų pagalba tikrai pravers.

Namų parama

7. Surenkite vakarėlį. Mokslų baigimas sukelia nemažai streso – paskutinai egzaminai, ateities nežinomybė, persikraustymas ir daugybė kitų reikalų gali užgožti džiaugsmą. Neleiskite, kad taip atsitiktų – sukvieskite draugus, bendraklasius ir gimines, leiskite mokslus baigiančiam draugui pajusti, kiek žmonių džiaugiasi jo sėkme.

8. Padovanokite įdomią knygą. Mokykloje ar universitete tikriausiai nelikdavo laiko grožinei literatūrai. Įdomi knyga gali tapti įkvėpimo šaltiniu pradedant naują gyvenimo etapą.

9. Pakvieskite į mėgstamą restoraną. Jei dovanos ieškote universitetą baigiančiam asmeniui, vakarienė jo mėgstamame restorane taps puikiu pasirinkimu. Juk paskutinius kelerius metus jam tikriausiai teko maitintis keptomis bulvėmis ir sumuštiniais.

Kelionė. Mokslai tikrai gali įkyrėti ir išvarginti, todėl po išleistuvių laukianti kelionė tikriausiai privers draugą šoktelėti iki lubų. Juk niekas geriau neatpalaiduoja nei įspūdžių kupina kelionė.