Michio Kaku: pasaulis 2030-aisiais

Galime tik spėlioti kaip pasaulis atrodys po dvidešimties metų. Tačiau fizikos teoretikas, profesorius Michio Kaku turi labai aiškią ateities pasaulio viziją.

Robotas

Mokslininko nuomone, iki 2030 metų bus padaryti iš karto keli svarbūs atradimai. Vienas iš jų – kontaktiniai lęšiai su interneto prieiga. Tokio įrenginio prototipą kuria Vašingtono universiteto profesorius Babakas A. Parvizas. Interviu žurnalui „The Times” jis pasakojo, kad vaizdas lęšiuose bus formuojamas „prieš akį”, naudojant pusiau skaidrius, regėjimui netrukdančius šviesos diodus. Lęšis galės atpažinti veidus, automatiškai versti iš užsienio kalbų, pateikti regėjimo lauke kitą informaciją.

Pasaulio akyse

M. Kaku prognozuoja, kad 2030 m. bus galima laisvai nusipirkti įvairių žmogaus organizmo „atsarginių dalių”. Jau šiandien mokslininkai „gamina” dirbtines kremzles, kaulus, odą, ausis, nosis, kraujagysles, širdies vožtuvus, šlapimo pūsles ir trachėjas.

Iki 2030 metų žmonija, anot M. Kaku, mokės bendrauti telepatiškai. Jau šiandien paralyžiuotiems žmonėms į smegenis įauginamos mikroskopinės detalės, kurios moko mintimis rašyti elektroninius laiškus, žaisti vaizdo žaidimus, klajoti po internetą. Tuo tarpu kompanijos „Honda Corporation” inžinieriai sukūrė tuo pačiu principu valdomą robotą, o Kendrickas Key iš Kalifornijos universiteto Berklyje kuria mąstymo žodyną.

Daktaras M. Kaku yra fizikos teoretikas, kelių bestselerių autorius ir mokslo populiarintojas. Taip pat jis yra vienas iš stygų teorijos kūrėjų, kurie siekia unifikuotai paaiškinti visatos jėgas. Savo knygoje „Neįmanomų dalykų fizika” jis rašo apie tai, kaip mokslinės fantastikos technologijos gali būti įgyvendinamos ateityje.

M. Kaku teorinę fiziką jau 30 metų dėsto Niujorko koledže. Profesorius yra baigęs Harvardo, Masačiusetso universitetus, o daktaro laipsnį apsigynė Berklio universitete Kalifornijoje.