Šventiška gegužė

Paskutinis pavasario mėnuo kaip niekad buvo turtingas pramogomis ir kultūriniais renginiais. Galbūt namisėdos nepastebėjo nieko neįprasto, tačiau veiksmą ir renginius mėgstantys žmonės turėjo iš ko pasirinkti. „Kaunas Jazz”, „Gadi”, „Čia visa Lietuva”, Gatvės muzikos diena, Hanzos bei Afrikos dienos, baikerių sezono ar Palangos vasaros sezono atidarymas – tai tik dalis smagių gegužės renginių. Kviečiame prisiminti kelis iš jų.

Pirmąjį gegužės savaitgalį muzikos gerbėjus sukvietė nuotaikinga pavasarine tradicija virstanti Gatvės muzikos diena. Andriaus Mamontovo inicijuotos šventės karštlige užsikrėtė daugiau nei 50 Lietuvos miestų. Kaip ir kasmet, Gatvės muzikos diena padovanojo daug netradicinių projektų, „į dienos šviesą” išlindo nematytų, bet dėmesio vertų grupių ir muzikantų, o nedidelis lietus, rodos, tik pralinksmino muzikantus ir publiką.

Gatvės muzikos diena

Antrąjį gegužės savaitgalį Rumšiškės pakvietė į festivalį „Čia visa Lietuva”. Gegužės 15 dieną minima Tarptautinė šeimos diena, todėl nenuostabu, kad festivalio pramogos buvo skirtos šeimai. Tiek suaugusieji, tiek vaikai galėjo linksmintis koncertuose, čempionatuose, pasižvalgyti parodose ar mugėse.

Čia visa Lietuva

Praėjusią savaitę Vilniuje vyko „Afrikos dienos 2011″. Pirmą kartą Lietuvoje surengta penkių dienų šventė kvietė plačiau susipažinti su afrikietiška kultūra, muzika, šokiais, kinu, buvo surengta ir akademinė diskusija. Didelio susidomėjimo sulaukusio festivalio rengėjai svarsto galimybę ateityje šventę išplėsti į kitus Lietuvos miestus.

Afrikos dienos 2011

Kol Vilnius šoko afrikietiškais ritmais, Kauną sudrebino Hanzos dienos. Keturias dienas trukusiose tarptautinėje šventėje apsilankė apie pusę milijono žmonių. Kasmetinė šventė rengiama paminėti narystę Hanzos sąjungoje ir prisiminti puoselėjamas bendrąsias sąjungos narių vertybes – socialinę, ekonominę ir kultūrinę Europos vienybę.

Hanzos dienos

Gegužės pramogos dar nesibaigė. Pajūriui ir Vytautui Kernagiui ištikimi lietuviai šį savaitgalį trauks į Nidą, kurioje vyks tradicinis kasmetinis festivalis „Benai, plaukiam į Nidą”. Jei šiam savaitgaliui dar nieko nesate suplanavę, lėkite į pajūrį ir pajuskite šventišką gegužės nuotaiką.

Benai, plaukiam į Nidą