Skaitmeninė piniginė

Atsiskaitymas už prekes telefonu vis labiau populiarėja. Norėdama praplėsti šios paslaugos galimybes, kompanija „Visa” paskelbė ketinanti pristatyti „skaitmeninę piniginę” – naują mokėjimo telefonu sistemą su technologija „Near Field Communication” (NFC).

Skaitmeninė piniginė

Naujoji sistema, kurią planuojama pristatyti šių metų rudenį, leis greičiau ir paprasčiau vykdyti elektroninius mokėjimus mobiliaisiais telefonais – atsiskaityti už prekes parduotuvėse, užsisakyti jas internetu.

Tuo tarpu technologijai NFC rinkos žinovai pranašauja tapti mobiliųjų apmokėjimų rinkos standartu. Šiuo metu NFC technologija veikia tik nedidelėje dalyje mobiliųjų telefonų, tačiau sklinda kalbos, kad NFC sudomino ir kompaniją „Apple”. Anot „Bernstein Research” analitiko Tonio Sacconaghio, „Apple” įvertins NFC technologiją ir, jei ši pasiteisins, integruos į naujausius „iPhone” telefonus.

Visame pasaulyje kompanija „Visa” bendradarbiauja su bankais ir prekybininkais diegiant bekontaktes korteles. Londone jau yra daugiau kaip 60 tūkstančių paslaugų tiekimo vietų, kuriose galima naudotis elektroninių mokėjimų paslauga. Kompanija bendradarbiauja su „US Bank”, „Royal Banko of Canada” ir „PNC Bank”.