Susipažinkite – „Eurovizijos“ nugalėtojas Azerbaidžianas

Tikriausiai žinote, jog šiais metais dainų konkurso „Eurovizija” nugalėtojais tapo Azerbaidžiano atstovai. Tačiau, ką dar, be jų pergalingos dainos, žinote apie šią šalį? Ne itin daug? Tuomet kviečiame susipažinkite su Azerbaidžianu.

Eurovizijos Azerbaidžianas

Įsikūręs tarp Europos ir Azijos, Azerbaidžianas yra tikras prieštaravimų ir kontrastų kratinys. Jame sklando nuostabi senovės imperijų dvasia, o greta jos kuriasi visiškai nauja moderni tauta. Iš vienos pusės apsupta dykumos, šalies sostinė Baku yra dinamiškas, sparčiai augantis miestas, kuriame, šalia į „Unesco” paveldo sąrašus įtrauktų pastatų, auga nauji dangoraižiai, o gatvėmis važinėja prabangūs automobiliai.

Azerbaidžianas kalnai

Vos kelios valandos nuo sostinės – ir jums prieš akis atsivers visiškai kitoks šalies vaizdas. Laiko nepaliesti kaimai skendi tarp vaismedžių sodų, o iš jų, iki pat Kaukazo kalnų viršukalnių, vinguriuoja piemenų išminti takeliai. Baku – daugiakalbis ir modernus miestas, tuo tarpu provincijose jaučiasi senovės dvelksmas: moterys dienas leidžia namuose, gatvėse be tikslo klajoja gyvulių kaimenės, tuo tarpu vietiniai gyventojai, pamatę užsieniečius nustemba, iš kur ir kodėl jie čia atklydo.

Automobilis Azerbaidžianas

Norintiems aplankyti šią šalį, prireiks nemažai išmonės ir vaizduotės, nes turizmo industrija čia dar tik užgimsta. Nors šalies gyventojai gali rinktis iš daugybės „poilsio zonų”, užsieniečiams pasiūla gana ribota. Už sostinės ribų anglų kalba šnekantį azerbaidžanietį sutikti sunku, tačiau argi iššūkis nėra dalis įdomumo?

Azerbaidžianas

Pietų Azerbaidžiane įsikūręs neįprastas jūrinis miestelis Lenkerenas, garsėjantis nuostabiomis gėlėmis, taip pat Masallis – puiki vieta, norintiems susipažinti su Talyšo kalnais. Tuo tarpu šiauriniame Azerbaidžiane turistus vilioja Kaukazo kalnai bei šalia jų įsikūrę kaimeliai.