3D televizorių vaizdo kokybė

Sparčiai besivystanti 3D rinka pateikia vis naujų, viena už kitą pažangesnių technologijų. Tai skatina tiek profesionalus, tiek mėgėjus diskutuoti, lyginti bei vertinti šių technologijų savybes. Technologijų ekspertas Yoo-chul Kim kviečia aptarti 3D televizorių vaizdo kokybę.

3D akiniai

Viena svarbiausių televizoriaus savybių – aukšta vaizdo rezoliucija, dar vadinama „Full HD” arba 1080p. Kalbant apie 3D televizorių vaizdo kokybę vis dažniau diskutuojama apie naują technologiją „Film Patterned Retarder” (FRP) – ar galime ją apibūdinti kaip „Full HD”, ar ne?

Terminas „Full HD” bendrąja prasme apibūdina 1920 pikselių pločio bei 1080 aukščio ekraną. Tai reiškia, jog paprasta akimi televizoriaus ekrane galima užfiksuoti daugiau nei 2 mln. pikselių. 3D televizoriai – tiek su „Shutter” (SG), tiek su FRP tipo akiniais – užtikrina 1080 p rezoliuciją, todėl juos galima apibūdinti kaip „Full HD”.

žiūrėjimo kampą

Dar viena svarbi, vaizdo kokybę lemianti, savybė – platus žiūrėjimo kampas. Į tai verta atkreipti dėmesį tiek perkant televizorių, tiek monitorių ar mobilųjį telefoną. Daugelis įrenginių suteikia 180 laipsnių žiūrėjimo kampą, vis tik 3D televizoriuose jis mažesnis.

Skirtingai nuo monitorių ar mobiliųjų telefonų, televizorius dažniausiai žiūrima iš gerokai tolesnio atstumo. Japonijoje atlikto tyrimo duomenimis, dauguma žmonių televizorių žiūri 10 laipsnių vertikaliu bei 55 laipsnių horizontaliu kampu. Būtent į šį, standartinį žiūrėjimo kampą atsižvelgiama kuriant televizorius.

Šiuo metu FRP televizorių vertikalus žiūrėjimo kampas yra apie 13 laipsnių, o horizontalus – apie 180 laipsnių. Tuo tarpu televizorių su SG tipo akiniais vertikalus ir horizontalus žiūrėjimo kampas yra 90 laipsnių. Tačiau tik teoriškai. Iš tiesų specialūs SG tipo akiniai sumažina žiūrėjimo kampą iki 40 laipsnių tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Jei žiūrėjimo kampas tampa platesnis, televizorius nebegali palaikyti kontakto su akiniais.

Yra manančių, jog televizorių su FRP technologija vaizdas nėra ryškus. Reikia pripažinti, kad senesnio tipo 3D televizorių rodomas vaizdas iš tiesų yra ganėtinai blankus, tačiau tam įtakos turi specialūs trimačio vaizdo akiniai. Šią problemą panaikina naujoji FRP technologija, užtikrinanti pilną trimačio vaizdo ryškumą.

Cinema 3D

Dar vienas mitas apie 3D televizorius su FRP technologija yra tas, jog žiūrint 2D vaizdą juose matosi vertikalios linijos. Tiesa ta, jog linijų nesimato, nebent televizorius žiūrimas iš labai mažas atstumo.

3D televizorius su FRP technologija užtikrina kokybišką vaizdą be mirguliavimo. Taip nesukeliamas galvos svaigulys, nepavargsta akys, trimatį vaizdą galima žiūrėti ilgiau.

Yoo-chul Kim teigimu, 3D televizorių pasirinkimas ganėtinai didelis, todėl svarbu palyginti ne tik jų kainas, bet ir savybes. Įsitikinkite, jog pasirinktas televizorius leis mėgautis kokybišku 3D vaizdu namuose.