3D namų pramogos: kaip išsirinkti tai, kas įdomiausia

Trimačio vaizdo technologijos ir ypač 3D televizoriai – itin „karšta” rinkos naujovė, iš kino teatrų į patogias namų svetaines perkėlusi gyvus ir ryškius trimačius vaizdus. Trumpai pristatome, ko reikia norint mėgautis kokybišku trimačiu vaizdu namuose ir į ką atkreipti dėmesį renkantis 3D televizorių.

Cinema 3D akiniai

Televizoriai yra skirti pramogai ir atsipalaidavimui. Dėl šios priežasties, žiūrint televizorių, kūnas turi būti patogioje padėtyje. Didžiausia įprastų 3D televizorių problema yra ta, jog juos žiūrint nuvargsta ir įskausta akys. Iki šiol, norint atkurti trimatį vaizdą, įprastiniams 3D televizoriams reikėjo sunkių akinių, su juose įmontuotomis elektroninėmis detalėmis. Tačiau, išradus „Film Patterned Retarder” (FRP) technologiją, viskas apsivertė aukštyn kojomis. Ši technologija naudoja poliarizuoto stiklo plėvelę, leidžiančią perteikti nemirkčiojantį trimatį vaizdą abiem akims iš karto. Todėl dabar, norint mėgautis išskirtinės kokybės 3D vaizdais, pakanka lengvesnių ir paprastesnių akinių.

Pirmieji kino teatruose naudoti 3D akiniai nebuvo pritaikyti namų pramogoms, nes ilgą laiką nešiojant jie tapdavo nepatogūs, vargindavo akis. Po jų sekė „Shutter Glasses” tipo akiniai – deja, siųsdami signalą paeiliui kairiajai ir dešiniajai akims, jie sukeldavo vaizdo mirgėjimą ir galvos svaigimą. Naujausi FRP tipo akiniai trimatį vaizdą perduoda tolygiai abiem akims, taip pašalinamas vaizdo mirkčiojimas, atkuriami ryškūs, galvos svaigulio ir akių nuovargio nesukeliantys 3D vaizdai.

Cinema 3D televizorius

Grįžę namo ir įsitaisę prieš televizorių norime atsipalaiduoti. Tam, kad televizoriaus žiūrėjimas taptų pramoga, svarbu, jog galėtume įsitaisyti kuo patogiau – išsitiesti fotelyje arba atsigulti.

Deja, taip įsitaisyti dėvint „Shutter Glasses” tipo akinius ne visuomet pavyksta. Norint matyti kokybiškus 3D vaizdus, reikia sėdėti tiesiai prieš televizorių, tad apie patogų susirangymą fotelyje tenka pamišti. Iki dabar… FRP tipo akiniai įveikė šį technologinį trūkumą ir nuo šiol leidžia 3D vaizdais mėgautis sėdint ar gulint taip, kaip jums patinka. Be to, naujoji technologija suteikia galimybę grupei žmonių susėsti aplink televizorių ir mėgautis 3D filmais visiems kartu.

Cinema 3D akiniai

Šių metų „CIS 2011″ parodoje LG pristatė naują televizorių liniją „CINEMA 3D TV” su FRP technologija bei pažangiomis 3D savybėmis. Jau greitai šie televizoriai bus prieinami visiems, norintiems džiaugtis 3D pramogomis namuose.