Kaip parašyti gerą CV

Laikraščiuose ar internete pamatę skelbimą „siūlome darbą” kone kiekvieną kartą pamatysime – nesvarbu kokie reikalavimai keliami kandidatui, visuomet pageidaujamas gyvenimo aprašymas, dar kitaip vadinamas curriculum vitea (CV).

Kaip parašyti gerą CV

Beieškant darbo, CV parengimas yra pirmasis žingsnis, dažniausiai nulemiantis, kaip viskas klostysis toliau – būsite pakviesti pokalbiui ar sulauksite atsakymo „Deja, Jūsų kandidatūra netiko”.

Specialistai pataria pradėdant rašyti gyvenimo aprašymą (CV) galvokite apie jį kaip apie parduotuvės vitriną. Vos užmetus akį jame turi atsispindėti jūsų patirtis, įgūdžiai ir savybės. Štai keletas patarimų, kaip to pasiekti.

1. CV turi būti trumpas ir aiškus. Svarbiausi dalykai, tokie kaip tavo patirtis ir įgūdžiai, turi atsispindėti CV pradžioje. Visas gyvenimo aprašymas turėtų tilpti į du puslapius.

2. CV turi gerai atrodyti. Aiškus, tvarkingas, malonus akiai išdėstymas – visa tai svarbu, jei norite, jog jūsų CV būtų pastebėtas.

3. Svarbiausia kas naujausia. Įdomi tik neseniai jūsų įgyta patirtis. Tai, ką veikėte prieš dešimtmetį nėra itin aktualu.

4. Faktai, faktai, faktai. Nepamirškite prie nurodytos pozicijos įtraukti ir atsakomybių sąrašą, pasiekimus ir rezultatus. Jei tik galite, kalbėkite skaičiais – padarysite įspūdį parašę, jog jūsų darbo rezultatai atnešė nemažą pelną kompanijai. Taip pat nepamirškite formalios kalbos.

5. Nepersistenkite su sąrašais. Sukurkite vieną sąrašą, kuriame trumpai išvardinkite papildomus gebėjimus, tokius kaip užsienio kalbų mokėjimas, kompiuteriniai sugebėjimai ir t.t. Šių savybių neminėkite prie kiekvienos patirties – taps nuobodu.

6. CV turi būti gyvas. Taip, faktai svarbūs, bet lygiai taip pat svarbu, jog potencialus darbdavys galėtų jus „pajausti”, suprasti koks žmogus esate ir ko iš jūsų galima laukti.

7. CV privalo būti gramatiškai taisyklingas. Kas patikės, jog sugebate gerai dirbti, jei kas antrame žodyje bus palikta gramatinė klaida? Jei nepasitikite savo jėgomis, paprašykite draugo perskaityti ir patikrinti jūsų CV.

8. Pritaikykite CV prie darbo pobūdžio. Nesiųskite to paties CV į visas darbovietes, kuriose norėtumėte gauti darbą. Juk meno vertintojas ir vairavimo instruktorius turėtų pasižymėti kitokiomis savybėmis, turėti skirtingos patirties.

9. Pridėkite motyvacinį laišką. Jame turėtų atsispindėti jūsų pastarųjų metų pasiekimai ir patirtis.

Nemeluokite. Natūralu norėti, jog darbdavys matytų tik gerąsias jūsų puses, tačiau nepersistenkite. Melo kojos trumpos.