10 stovyklaviečių kultūros mylėtojams

Jei ketinate šią vasarą lankytis Jungtinėje Karalystėje, siūlome laisvalaikį praturtinti kultūriniais renginiais. Geros muzikos ir poilsio gamtoje mylėtojams siūlome atkreipti dėmesį į šiuos festivalius:

1. „Camp Bestival”. Festivalio metu galėsite apsistoti vienoje iš keturių stovyklaviečių, klausytis gyvos muzikos ar tekstų skaitymų, dalyvauti įvairiose dirbtuvėse, išbandyti begalę patiekalų ir gėrimų. Vaikai galės siausti specialiai jiems įrengtoje linksmybių zonoje, kuriose galės išsidažyti veidus, persirengti kostiumais ar klausytis pasakų.

2. „Port Eliot” festivalis. Tai, kas prasidėjo nuo paprasčiausio renginio, išaugo į didžiulį festivalį, kuriame susipina daugybė idėjų ir dar daugiau geros muzikos. Festivalio teritorija – milžiniška, tad tikrai rasite kur įsitaisyti ir nesvarbu ar atvykote su savo palapine ar su visu karavanu.

3. „Green Man” festivalis. Tai puiki vieta ne tik festivaliui, bet ir atostogoms. Festivalio organizatoriai leidžia atvykti keturiomis dienomis anksčiau, kad galėtumėte pasimėgauti Brecon Beacons apylinkių grožiu. Nors lankytojų skaičius nuo 2003-ųjų išaugo nuo 300 iki 10000, aplinka vis tiek išlieka smagi ir romantiška.

festivalius

4. „Wood Festival”. „Žaliausias” Anglijos festivalis, kuris itin žavi gamtos mylėtojus. Šis festivalis skirtas norintiems pastovyklauti su draugais, paragauti gero vietinio alaus ir maisto bei pasiklausyti širdį virpinančios muzikos.

5. „End of road” festivalis. Nedidelio festivalio teritorija suskirstyta į keturias zonas – bendroji, šeimos, neįgaliųjų ir namelių ant ratų. Festivalio metu maistą ir gėrimus tiekia tik specialiai pakviesti vietiniai tiekėjai. Festivalyje lankytojų laukia malonios staigmenos: miško glūdumoje norinčių pagroti lauks pianinas, laukymės bus pritaikytos šokiams ir žaidimams, o pasiilgę civilizacijos galės užsukti į kino teatro palapinę.

6. Nedidelėje fermoje vykstantis „Gwyl Machynlleth” festivalio stovyklavietėje telpa tik 20 palapinių ir tuzinas namelių ant ratų, tad tai puiki vieta norintiems pabėgti nuo minios. Patogumai – elementarūs, tačiau tai – dalis pramogos. Puiki vieta keliauti su vaikais: fermoje jie galės pajodinėti poniais ar susipažinti su kitais fermos gyvuliais.

įdomus

7. „Madelssohn on Mull” romantinės muzikos festivalis, kuriame dalyvauja atlikėjai iš viso pasaulio. Ši vieta yra gerai žinoma mėgstantiems laukinę gamtą ir turistavimą. Nors stovyklavietės čia nėra oficialios, rasite tualetų, vietų nusiprausti ir įrengtų laužaviečių.

8. „Holme Valley” stovyklavietė ir namelių ant ratų parkas. Dar 1980 m. Filipas ir Hazel Peakeriai renovavo čia esantį malūną ir atskleidė vietovės grožį. Dabar tai – puiki vieta atsipūsti ir nurimti po ilgos darbo dienos.

9. „Rockness” festivalis. Nedidelis festivalis galintis pasigirti savo asmeniniu monstru – festivalis glaudžiasi ant Loch Neso ežero krantų. Šiemet festivalis laukia ne tik besitikinčių išvysti garsiąją pabaisą, bet ir norinčių paklausyti tokių atlikėjų ir grupių kaip „Kasabian”, „The Chemical Brothers” ar Paolo Nutini. Festivalis taip pat pasiūlys platų maisto ir gėrimų pasirinkimą, parduotuvėles ką nors užmiršusiems bei radinių skyrių, ką nors pametusiems.

„Lovelane Caravans”. Jei menas – tavo aistra, tuomet šis festivalis kaip tik tau. Apylinkėse – begalės meniškų vietų, o pačioje stovyklavietėje galėsite rinktis vieną iš trijų klasikinių angliškų karavanų: hipių autobusiuką, aviganio trobelę arba kolonijinio stiliaus palapinę. Kad ir ką bepasirinktumėte geras laikas – garantuotas.