Gydytojai sau renkasi kitokį gydymą nei rekomenduoja pacientams

Duke ir Mičigano universitetų (JAV) tyrimo duomenimis, daktarai sau renkasi kitokius gydymo būdus nei siūlo pacientams. Tyrimas atskleidė, jog dauguma gydytojų renkasi gydymo metodus, kurie turi didesnę mirties, tačiau mažesnę šalutinio poveikio tikimybę.

gydytojas

Tyrimo metu atsitiktine tvarka į dvi grupes suskirstyti medikai turėjo pasiūlyti gydymo būdus nuo dviejų ligų – paukščių gripo ir gaubtinės žarnos vėžio. Pirmoji grupė turėjo paskirti gydymą sau, antroji – pacientams.

Skirdami gydymą sau nuo gaubtinės žarnos vėžio, net 38 proc. gydytojų renkasi metodus, turinčius didesnė mirties, bet mažesnę šalutinio poveikio tikimybę. Tuo tarpu pacientams tokį gydymo būdą rekomenduotų tik 25 proc. apklaustųjų. Paukščių gripo atveju, didesnę mirties, bet mažesnę pašalinio poveikio tikimybę rinkosi 63 proc. medikų, tačiau tik 49 proc. respondentų tokį gydymo būdą skirtų pacientams.

Tyrimo autoriai teigia, kad rekomenduojant gydymą pacientui keičiasi daktaro psichologiniai mąstymo procesai, kurie daro įtaką priimamam sprendimus. Kalbėdami apie mediciną žmonės dažnai priima skirtingus sprendimus, atsižvelgiant į tai, ar sprendimas liečia kitus žmones, ar juos asmeniškai.

Tai reiškia, jog pacientai, prieš paklausydami daktaro patarimo, turėtų įsitikinti kokios vertybės jiems svarbios – jūsų nepažįstantis daktaras nežino, ar labiau vertinate gyvenimo trukmę ar kokybę. Taip pat nebijokite paklausti daktaro, kuo jis remiasi skirdamas vienokį ar kitokį gydymą.