Barakas Obama rūpinasi interneto saugumu

JAV prezidentas Barakas Obama pateikė ambicingą pasiūlymą, kuriuo raginama privatų sektorių sukurti patikimą asmenybės identifikavimo sistemą, kuri padidintų vartotojų saugumą virtualioje erdvėje.

Obama

Privatumo teisių skaitmeninėje erdvėje gyvėjai tokį pasiūlymą vertina atsargiai, nors pripažįstama, kad tai pirmasis rimtas žingsnis stengiantis užtikrinti saugumą ir privatumą internete. Tai ypač svarbu, nes amerikiečiai vis dažniau „apsigyvena” virtualioje interneto erdvėje. Čia jie perka, moka mokesčius, susiranda antrąsias gyvenimo puses.

„Internetas pakeitė mūsų komunikacinius įpročius asmeninėje ir verslo erdvėje, atvėrė naujų galimybių bei sujungė visuomenę kaip niekada anksčiau. Tačiau šie pokyčiai reiškia ir naujus iššūkius, tokius kaip apgavystės ir tapatybės vagystės internete. Tai dalykai, kurie kenkia vartotojams ir kasmet kainuoja milijardus dolerių”, – sakė prezidentas Barakas Obama paskelbdamas „Nacionalinę strategiją tapatybės patikimumui kibernetinėje erdvėje nustatyti”.

WWW Internet

Kiek anksčiau pasirodė panašus senatoriaus Johno Kerry ir Johno McCaino pasiūlymas dėl internetinio privatumo įstatymo. Pastarasis įstatymas pirmą kartą istorijoje interneto vartotojams suteiktų teisę reikalauti, jog jų veikla internete nebūtų sekama ir saugoma.

Tuo tarpu Obama kviečia privataus sektoriaus atstovus sukurti internetinį asmenybės identifikacijos metodą, kuris vartotojui leistų daryti saugius pavedimus internetu. Viena iš kertinių siūlymo idėjų yra ta, kad būtų sudarytos sąlygos atsisakyti begalės slaptažodžių, reikalingų internetiniuose puslapiuose, kuriuose vartotojas jau yra išsaugojęs tokią svarbią informaciją kaip kreditinės kortelės duomenys.

JAV vyriausybės paskaičiavimais, per paskutinius dvejus metus 11,7 milijono amerikiečių yra tapę tapatybės vagystės aukomis. Tikimasi, kad prezidento pasiūlymas sumažins šiuos nerimą keliančius skaičius.

Kablys

Plano sumanytojai stengiasi išvengti palyginimų su nacionalinės tapatybės kortelės idėja. Nors į šias pastangas žiūrima teigiamai, pasigirsta nuomonių, jog idėjos įgyvendinimas gali iškelti ir naujų problemų. Jei planas bus įgyvendintas, internetinės tapatybės praradimas gali prilygti ne vairuotojo pažymėjimo, o piniginės su visais svarbiausiai dokumentais praradimui.

Tuo tarpu idėjos rėmėjai teigia, kad pokyčiai nenutiks per naktį ir plano įgyvendinimui gali prireikti apie penkerių metų.

  • Amanda Purple

    Šaunu, kad yra rūpinimasi interneto apsauga, tai labai svarbu. Visą tai vertinti galima tik teigiamai.