LG – už viltį Japonijai!

2011 m. kovo 11 diena, 2 val. 46 min. nakties. Akimirksniu pakilęs vanduo pradeda semti Japonijos ramiojo vandenyno pakrantėje įsikūrusį Kesennuma kaimą. Įsijungia sirenos, įspėjančios žmones evakuotis. Kylančios bangos veržiasi į gamyklas ir gyvenamuosius pastatus, nuo paviršiaus šluoja automobilius. Vos po penkių minučių mažas ir ramus kaimelis praryjamas cunamio bangos.

Japonija cunamis

Taip staiga Japoniją ištikusi gamtos stichija tapo viena didžiausių pastarųjų dešimtmečių katastrofų pasaulyje.

8,9 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimo sukeltas cunamis nusinešė dešimtis tūkstančių gyvybių, dar šimtus tūkstančių gyventojų paliko be namų. Finansų ekspertai prognozuoja, kad katastrofa Japonijai kainuos 1 proc. BVP, tuo tarpu šalies atstatymui prireiks 235 milijardų JAV dolerių.

Japonija cunamis

Japoniją ištikusi katastrofa nepaliko abejingų visame pasaulyje: užuojautą ir materialinę pagalbą iškart pasiūlė 133 šalys ir 33 tarptautinės organizacijos. Be to, paramą nukentėjusiems teikia ir daugybė kompanijų. Viena iš jų – LG. Kovo mėnesį LG darbuotojai Pietų Korėjoje prisijungė prie iniciatyvos „Hope for Japan”.

Japonija cunamis

Akcijos metu LG patalpų valgyklose buvo pardavinėjama kava, už kurią surinkti pinigai buvo skirti nuo žemės drebėjimo nukentėjusiems Japonijos žmonėms.

Japonija cunamis

Bendradarbiaudama su partneriais Japonijoje, „LG Group” taip pat prisideda prie iniciatyvos, kurios metu tikimasi surinkti 100 milijonų jenų, skirtų palengvinti Japonijos atstatymo darbus.

Japoniją užklupusi stichija parodė, jog net tokiai išsivysčiusiai šaliai reikalinga pagalba. Be būtinosios pagalbos medikamentais ir maisto produktais, Japonijos žmonėms svarbi ir moralinė parama. Japonijos atsigavimo kelias bus ilgas, tad nepamirškite šios šalies žmonių: ne tik aukokite, bet ir melskitės už juos.