Lankomiausios Europos vietos: verta aplankyti ar praleisti

Europa turtinga lankytinomis vietomis, kurių pristatinėti nereikia net ir atokiausių pasaulio regionų gyventojams. Eifelio bokštas, Romos Koliziejus – tai tik keletas pasididžiavimo vertų Senojo žemyno eksponatų. Viliodami turtinga istorija ir architektūra, jie, deja, neretai atbaido milžiniškomis lankymo kainomis ir turistų grūstimi.

Žurnalas „Lonely Planet” atliko 13 tūkst. respondentų apklausą, kurios tikslas – sužinoti ar verta aplankyti įžymiausias Europos vietas, ar geriau apsiriboti gražiu šios vietos atviruku.

Geriausiai apklausos dalyvių įvertina vieta – Atėnų Partenonas. Už aplankymą šioje V a. prieš Kristų pastatytojo šventykloje pasisako 93 proc. prieš – vos 7 proc. apklaustųjų. Nieko keisto – Partenonas ne veltui vadinamas vienu didingiausių Graikijos pastatų ir pasaulio kultūros paveldo objektų.

Atėnų Partenonas

Apklausos dalyviai palankiai įvertino Romos Koliziejų. Už aplankymą jame pasisakė 92 proc. apklaustųjų. Vieninteliu Koliziejaus minusu turistai įvardija ilgas eiles prie bilietų, todėl pataria juos iš anksto rezervuoti.

Romos Koliziejų

Eifelio bokštas sulaukė 86 proc. apklaustųjų palaikymo. Nekeista, juk išgirdus žodį Paryžius, akyse pirmiausiai iškyla garsiausia šio miesto geležies konstrukcija. Vis tik skeptikai siūlo pataupyti eurus ir nešvaistyti tuščiai laiko norint pamatyti Paryžiaus panoramą. Ją galima pamatyti iš daugelio kitų Paryžiaus vietų, kad ir „Auteuil” hipodromo, iš kurio, beje, taip pat atsiveria panorama į Eifelio bokštą.

Eifelio bokštas

Tik 50 proc. apklaustųjų pataria pamatyti Veneciją plaukiant gondolomis, nebent jums negaila 40 minučių kelionei išleisti 100 eurų. Vietoj to verčiau rinktis kelionę „viešąjį transportą” Venecijoje atstojančią gondola per Didįjį kanalą – tai atsieis vos 1 eurą. Tiesa, vairuotojas nedėvės autentiškų drabužių ir nedainuos serenadų.

Veneciją

Net 73 proc. apklausos dalyvių mano, jog Airijos Blarney pilyje esantis akmuo (Blarney stone) – smarkiai pervertinamas. Legendos sako, jog kiekvienas, pabučiavęs šį akmenį apdovanojamas iškalbos dovana. Deja, norėdami pabučiuoti akmenį, turėsite persisverti žemyn galva per strypus, tuo tarpu vietoj iškalbos dovanos būsite apdovanotas tik galvos svaiguliu.

Airijos Blarney pilyje esantis akmuo

  • nomeda

    Pagaliau ir aš keliausiu į Prancūziją. Neseniai pamačiau, kad internete siūlomi pigūs skrydžiai į paryžių , todėl iškarto nusipirkau bilietą. Praleisiu romantišką savaitgalį ir būtinai aplankysiu Eifelį!:)