Dviračiai – vėl „ant bangos“

Prieš gerą šimtmetį jaunas verslininkas kelią į sėkmę pradėdavo dvirate transporto priemone, o pasiekęs karjeros aukštumas – riedėdavo prabangiu automobiliu. Šiandien, išpopuliarėjus dizainerių kurtiems dviračiams, istorija verčiasi aukštyn kojomis.

dviratis

Dizainerių kurtų dviračių mada prasidėjo prieš keletą metų, kai televizijos ekranuose dažnai šmėžuojantis britų milijonierius Alanas Sugaras įsigijo 7 tūkstančių svarų sterlingų vertės lenktyninį dviratį „Prince of Spain”, taip pavadintą ispanų čempiono Alejandro Valverde garbei.

Ir nors vieni linkę manyti, kad tai sveika, kiti – jog tai keistenybė, tačiau faktas nepaneigiamas: vis daugiau žmonių į gatves leidžiasi pasibalnoję dviratį. Užaugus naujai dviratininkų kartai, prasiplėtė ir jų norai bei skoniai. Netrukus kilo ir įvairių dviračių – greitesnių, saugesnių, labiau ergonomiškų ar išskirtinių – poreikis.

dviratis

Įdomu ir tai, jog mažėjant automobilių pardavimams, tokios automobilių gamintojos kaip BMW taip pat nusprendė peržiūrėti produkciją ir dalį pajėgų sutelkti į dviračių gamybą.

Kai kurie dviračiai – labiau ekscentriški nei praktiški. Vienas pavyzdžių –
„Harley Davidson” stiliaus „Lowrider” dviračiai, gaminami Jungtinės Karalystės kompanijos „Ridelow”. Jų kainos prasideda nuo 389,95 svarų sterlingų. Kiti egzemplioriai, kaip pavyzdžiui „Montante” pristatomi „Luxury Golden Collection” dviračiai, atrodo lyg iš Rusijos oligarcho žmonos sandėliuko ir kainuoja 36 tūkstančius eurų.

Estetika – vienas esminių dalykų dviračių industrijoje. „Tikime, kad dviračiai, kaip ir jų giminaičiai automobiliai, turi būti išraiškingi”, – sako danų kompanijos „Biomega” atstovė spaudai. Dviračius šiai kompanijai kuria tarptautinio masto dizaineriai, tokie kaip Marcas Newsonas.

Ne ką mažiau svarbus elementas renkantis dviratį – jo rėmas. Verslas kaunasi ir kas sugebės sukurti rėmą, kuris būtų pakankamai stabilus, lankstus ir lengvas.

Na, o jei norite, jog jūsų dviratis tikrai išsiskirtų iš minios – galite jį specialiai užsisakyti. Štai kompanijos „Look Cycle” ir „Montante” sako galinčios pagal užsakymą pagaminti dviračio rėmą arba plokšteles su išgraviruotu kliento vardu. „Bike by Me” siūlo dar daugiau – klientas gali pasirinkti spalvą kiekvienai dviračio daliai. Žinoma, už tai teks pakloti nemenką pinigų sumelę.

  • Brigita

    Ir manau, kad kuo toliau, tuo labiau ta banga didės, nes dviračiai yra labai naudingas daiktas.