Fotografas ir aplinkosaugininkas Yann Bertrand

Artėjant pasaulinei Žemės dienai, kviečiame prisiminti garsų prancūzų fotografą ir aplinkosaugininką Yanną Arthus-Bertrand’ą.

Fotografija

Skraidančiu fotografu vadinamas J. A. Bertrand per 25 kūrybos metus išleido 65 nuotraukų albumus gamtos, gyvūnijos pasaulio, sporto temomis. Lietuvoje geriausiai žinomas Yanno nuotraukų albumas „Žemė iš paukščio skrydžio”. Šis 24 šalyse išleistas albumas jau parduotas daugiau nei 1,5 milijonų tiražu.

J. A. Bertrand išgarsėjo ne tik kaip fotografas, bet ir kaip aktyvus aplinkosaugininkas. 2005 metais jis įkūrė nevyriausybinę organizaciją „GoodPlanet”, kuri vykdo aplinkosaugos projektus visame pasaulyje.

Vienas jo aplinkosaugai skirtų projektų – filmas „Namai” – prieš keletą metų buvo rodomas ir Lietuvoje. Penkiasdešimt keturiose šalyse iš sraigtasparnio filmuoti „Namai” atskleidžia ir mūsų planetos žavesį, ir visas jos bėdas – visuotinį klimato atšilimą, miškų nykimą, nykstančią biologinę įvairovę. Anot Y. A. Bertrando, filmas pakerta kojas, o jį pamatę žmonės verkia.

Pobūdis

„Visi žino, kas vyksta su Žeme, bet niekas nenori tuo tikėti. Žvelgdami iš aukštai, iš paukščio skrydžio, visas problemas išvystame kitaip, ryškiau. Tačiau svarbu ne tai, kad pusė planetos miškų jau išnykę, o tai, kad dar pusė jų yra likę. Pasaulyje yra 6 milijardai protų, kurie gali ir turi pakeisti mūsų bendrų namų ateitį. Jau sukurtos priemonės ir technologijos, tereikia jomis pasinaudoti”, – teigia filmo kūrėjas.