Už kūrybiškumą – raudonas taškas

Daugeliui pasaulio žmonių gruodis asocijuojasi su Kalėdomis, tačiau ne dizaineriams. Jiems tai – raudonojo taško „Red dot” apdovanojimų teikimo bei profesinio pripažinimo mėnuo.

Red Dot Design apdovanojimas

Dizaino „Oskaru” vadinamo „Red dot” apdovanojimo siekia visi dizaineriai, kuriantys inovatyvius, masinei gamybai skirtus produktus. Nuo 1955 m. Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos dizaino centro rengiami prestižiniai apdovanojimai žinomi visame pasaulyje. Paskutiniais metais dėl jų trijose kategorijose – komunikacijos dizaino, produktų dizaino ir dizaino koncepcijos – varžėsi per 6300 darbų iš 44 pasaulio šalių.

Red Dot Design apdovanojimas telefonas GD510

Iš 610 apdovanotojų geriausiais savo kategorijose pripažinti 62 dizaino darbai. Tarp jų ir LG ekologiškos daugkartinio naudojimo pakuotės dizainas, apdovanotas už ekologiškų, perdirbamų medžiagų panaudojimą ir universalumą pritaikant ją kaip nuotraukų rėmelį ar pieštukų dėklą.

Red Dot Design apdovanojimas

„Red dot” apdovanojimams pateiktas idėjas vertina komisija, kurią sudaro nepriklausomi įvairių sričių dizaino ekspertai iš įvairių pasaulio šalių. Visi darbai vertinami pagal tris kriterijus: funkcionalumą, pritaikymą masinei gamybai, inovatyvumą ir estetinį vaizdą.

„Red dot” apdovanojimą pelniusius dizaino darbus galima išvysti Esene, Vokietijoje, įsikūrusiame „Red dot” dizaino muziejuje. Čia kasmet apsilanko per 140 tūkst. lankytojų.