Vietos, kurias rekomenduojama aplankyti 2011 metais

Kur keliausime 2011 metais? Laikraštis „The New York Times“ sudarė 41 vietovės, kurią verta aplankyti 2011 metais, sąrašą.

Santjagas, Čilės sostinė, – pagrindinis verslo, prekybos, transporto ir kultūros centras šalyje. Tai seniausias europinės kilmės miestas Pietų Amerikoje, įkurtas 1541 metais ispanų konkistadoro Perdo de Valdivia. Šiais metais Santjagas tapo pirmuoju užsienio miestu, kuriame bus surengtas kultinis JAV alternatyvios muzikos festivalis „Lollapalooza”. Čilės sostinė pasirinkta dėl kultūros objektų – muziejų, bažnyčių, aikščių – gausos.

Santjagas

Koks gi lankytinų vietų sąrašas be Tailando? Negalime ginčytis – gamta ten nuostabi. Šiemet turistams rekomenduojama aplankyti Koh Samui, trečiąją pagal dydį Tailando salą. Tiesa, pinigines patuštinti teks ne tik lėktuvo bilietui, bet ir pragyvenimui – 95 kvadratinių mylių salos plote įsikūrusios vien prabangios vilos, viešbučiai ir privatūs paplūdimiai.

Tailando

Gruzija vis dažniau minima turistų vadovuose ir lankytinų vietų sąrašuose. Ir ne veltui – šalis skiria dideles investicijas turizmui bei turi ką parodyti. Kaukazo kalnai vilioja slidinėtojus ir alpinistus, Juodosios jūros pakrantė – poilsiautojus. Tuo tarpu gurmanai iš įvairių pasaulio šalių atvyksta paragauti mineralinio vandens „Boržomi” ir gruziniško vyno.

Gruzija

„The New York Times” sąraše minima ir Lenkija. Turistams siūloma aplankyti Sopotą ir Gdanską. Sopoto kurortas primena Palangą – čia gyvenimas verda maždaug kilometro ilgio pėsčiųjų gatvėje, pilnoje lauko kavinių, parduotuvių ir barų. Tuo tarpu Gdanskui gražiausio Lenkijos miesto titulą pelnė bažnyčios ir muziejai bei Viduramžių laikus primenanti pastatų architektūra.

Lenkija

Dar vienas geografiškai artimas ir lietuviams „įkandamas” miestas sąraše – Talinas, viliojantis nuoširdžiu rūpesčiu turistais, nesikandžiojančiomis kainomis, restoranų meniu prie įėjimų ir dažnai angliškai ar bent rusiškai kalbančiais estais.