Virtualiame chore šimtai pasaulio balsų dainavo vienu metu

Didingiems muzikos projektams įgyvendinti vis dažniau pasitelkiamos interneto technologijos, padedančios perteikti įspūdingus vaizdo ir garso efektus. Vienas iš pavyzdžių – TED konferencijoje pristatytas virtualaus choro projektas, kuriame kompozitorius Eric Whitacre diriguoja šimtams „YouTube” dainuojančių žmonių.

Mintis sukurti virtualų chorą gimė tuomet, kai E. Whitacre internete pamatė vaizdo įrašą, kuriame mergina atlieka dainą „Sleep”. Kompozitoriui kilo mintis sujungti skirtingas kūrinio dalis, kurių kiekvieną atlieka skirtingas žmogus.

E. Whitacre subūrė chorą iš 250 „YouTube” atrinktų dainininkų iš 58 pasaulio šalių. Juos kompozitorius sukvietė patalpinęs skelbimą savo tinklaraštyje ir „Facebook” puslapyje. Projektui atrinkti žmonės niekuomet nedainavo kartu, visi jie paštu gavo natas ir savo partijas įdainavo namuose. Projektui buvo pasirinkta daina „Lux Aurumque (Light and Gold)”, paremta kompozitoriaus Edwardo Escho poema.

Susidomėjimas projektu buvo milžiniškas. Įdainuotas partijas atsiuntė per du tūkstančiai viso pasaulio žmonių – jie įdainavo soprano, alto, tenoro ar boso partijas. Vėliau E. Whitacre sujungė visus garso įrašus į dainą, o iš vaizdo įrašų sumontavo bendrą klipą.

TED konferencijoje kompozitorius atskleidė tik kelias minutes visos projekto vaizdo medžiagos. Galutinė koncerto versija oficialiai bus pristatoma balandžio mėnesį.