Slapti receptai, kaip pagerinti atmintį

Apie atmintį kalbama daug. Mokslininkai nuolat atranda naujus būdus jai stiprinti – dažnai skaitome apie smegenų veiklą lavinančius pratimus, patarimus valgyti sveiką maistą ar išmokti ką nors nauja.

Tačiau keletas patarimų, kaip gerinti atmintį, skamba itin patraukliai:

– Kramtomoji guma. Galbūt skamba keistai, tačiau tai, jog kramtomoji guma gali pagerinti atmintį, patvirtina ir medikai – gumos kramtymas skatina širdies darbą, geresnę kraujo cirkuliaciją smegenyse. Kramtomoji guma nusipelno ir kitų medikų pagyrų – gerai žinomas faktas, kad kramtant gumą išsiskiria skrandžio sultys, tai padeda virškinti maistą. Taip pat guma padeda kovoti su staigiu slėgio pokyčiu, pvz. kylant ar leidžiantis lėktuvu.

mergina

– Kofeinas. Remiantis mokslininkų ir medikų tyrimais, kofeinas gerina trumpalaikę atmintį. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad kalbama tik apie natūralią kavą ir saikingą jos vartojimą – ne daugiau kaip tris puodelius per dieną.

kavos pupelės

– Alkoholis. Vartojant saikingai, alkoholis gali padidinti atmintį. Nustatyta, kad mažais kiekiais vartojamas alkoholis – puiki profilaktika nuo atminties praradimo senatvėje.

vynas

– Miegas dienos metu. Kalifornijos universitete atlikto tyrimo metu viena grupė žmonių atliko testą, tada nusnūdo ir atliko dar vieną, o kita grupė antrąjį testą atliko nemiegojusi. Pirmosios grupės antrojo testo rezultatai buvo vidutiniškai 10 procentų geresni už antrosios grupės. Nauja informacija į smegenis patenka kaip laiškai į elektroninį paštą. Per dieną jūsų pašto dėžutė gali persipildyti. Taip pat gali nutikti ir su smegenimis. Miegant smegenys perkelia informaciją į saugyklą ir palieka vietos naujai informacijai.

nuovargis

– Fizinis aktyvumas. Mokslininkai nustatė, jog fizinis aktyvumas padidina hipokampą – šioje smegenų dalyje gali sutankinti kapiliarų tinklą, o tai padeda augti naujoms ląstelėms. Mokslininkai rekomenduoja sportuoti po valandą tris kartus per savaitę.

Lecamaukla