Vaizdo įrašai internete – motyvas tobulėti

Beveik prieš metus, teikiant „Oskaro” statulėles už geriausius 2009 metų kinematografijos darbus, milijoninei auditorijai pirmą kartą pasirodė trupė „Neįprastų šokėjų legionas” (angl. Legion of Extraordinary Dancers). Energingas jų spektaklis nepaliko abejingų, tačiau labiausiai neįtikėtina buvo tai, jog keletas trupės šokėjų judėti išmoko pasitelkę internetą, „YouTube” keitimosi įrašais sistemą.

Šiuos šokėjus į pagalbą pasitelkė filmų kūrėjas Jon M. Chu. Naršydamas internete jis rado ne tik daugybę šokio trupių numerių, bet ir pavienių, niekam dar nežinomų talentų vaizdo įrašų.

„Šokio judesiai internete tobulėja žaibiškai. Vaikas Japonijoje mokosi JAV Detroito mieste nufilmuotų judesių, juos savaip interpretuoja. Tuomet Kalifornijoje esantis jaunuolis pamato bendraamžio iš Japonijos šokio įrašą ir imasi jį tobulinti toliau. Nematomas geriausių ateities šokėjų tobulėjimas vyksta kasdien, visur – nuo garažų iki svetainių”, – pasakoja Jon M. Chu.

Šokio entuziastams iš garažo trupių tapus profesionalais, viskas dar labiau pagreitėjo. Su panašiu reiškiniu susidūrė ir TED iniciatyvos globėjai. Pradėjus skelbti TED konferencijų įrašus internete, pranešėjai ėmė rimčiau jiems ruoštis – pasirengimas vos 18 minučių kalbai iš improvizacijos virto mėnesio trukmės darbu. Pranešėjai taip pat ėmėsi tobulinti iškalbos meną, siekdami išsiskirti iš bendro įrašų srauto, tapo originalesni.

Pastangas įvertino ir auditorija – įrašų peržiūros kiekis nuolat auga. TED konferencijų įrašai internete padėjo pasiekti dviejų tikslų – pranešėjai gavo galimybę pažinti savo pirmtakus, mokytis iš jų klaidų bei motyvą stengtis.