Ar internetas tapo naujuoju Dievu?

Interneto portalo „Gizmodo.com” autorius Dave Pell pasakoja, jog jaunystėje lankėsi Lenkijoje, tėvo gimtojoje šalyje. Jo tėvas žydas į lankytinų vietų sąrašą įtraukė ir kelionę į koncentracijos stovyklą. Išlikęs liūdnos istorijos eksponatas Dave’ui paliko slogią nuotaiką, tačiau labiausiai jį šokiravo ant kalvos, vos keliolika metrų nuo stovyklos tvoros, įsikūręs gyvenamųjų namų rajonas. Šimtai langų, kiekvieną dieną stebinčių kančių ir skausmo istorijos paminklą.

Egiptas protestuoja

Tuo metu Dave’ui kilo mintis: „ar įvykiai Antrojo pasaulinio karo metu koncentracijos stovykloje būtų buvę kitokie, jei juos būtų stebėję tūkstančiai pašalinių žmonių?”.

Šiandien, informacinių technologijų ir interneto amžiuje mes jaučiamės tarsi gyventume ant tos Lenkijos kalvos. Kad ir apsilankius socialiniame tinkle „Twitter”, kur galima surasti milijonus žinučių su vienokia ar kitokia nuomone apie įvykius Egipte. Daugelis jų – jausmingos reakcijos žmonių, niekada nesilankiusių Egipte ir nežinančių šios šalies istorijos. Tai tik parodo, jog nesvarbu, kokią išpažįstame religiją ar kokių laikomės moralės normų – visuomet reaguojame į blogį bet kuriame pasaulio krašte.

moteris ne kompiuteryje

Ar internetas sukelia revoliuciją? Žinoma, ne. Ar jis vaidina svarbų vaidmenį revoliucijose? Į šį klausimą nėra tiesaus atsakymo, tačiau interneto svarba akivaizdi. Tai liudija ir iškalbingas faktas, jog prasidėjus neramumams Egipte valdančioji partija uždraudė prieigą prie interneto visoje šalyje.

Pasaulyje vyksta daugybė įvykių, kuriuos galime ignoruoti net ir turėdami modernias komunikacijos priemones. Tačiau vis daugiau ir daugiau jų matome pro virtualius „langus”. Kaip elgsimės – užtrauksime užuolaidas ar reaguosime? Dave Pell įsitikinęs, jog vis daugiau pasaulio žmonių naudojantis internetu, jų nuomonė taps vis galingesnė jėga.