Pasaulis sukasi išmaniųjų technologijų ritmu

Išmanieji telefonai, išmanioji televizija, netgi išmanioji buitinė technika, – pasaulis užtvindytas „išmaniųjų” įrenginių, kurie gali dirbti ir netgi galvoti už mus. „LG Electronics” šių metų „CES 2011″ parodoje pristatė naują technologiją „Thinq”, siūlančią įvairius centralizuotus ir patogiau valdomus išmaniuosius sprendimus buityje.

LG Smart Aappliance

LG pristatomos technologijos pagrįstos ekologišku energijos tinklu, vadinamu „Smart Grids”. Šis tinklas optimaliai paskirsto elektros tiekimą buitiniuose prietaisuose, atsižvelgiant į tai, koks energijos kiekis ir kada reikalingas.

Išmaniosiomis savybėmis išsiskiria ir LG buitinė technika. Pavyzdžiui, prie namų tinklo prijungtos skalbimo mašinos gali automatiškai nustatyti laiką, kada elektra pigiausia, taip sutaupydamos elektros energijai išleidžiamus kaštus.

Nors šių sprendimų populiarėjimas galbūt primena fantastinius scenarijus, tačiau energijos ir aplinkosaugos problemas sprendžiančios Šiaurės Amerikos, Europos ir Azijos šalių vyriausybės jau kelerius metus intensyviai konkuruoja, plėtodamos „Smart Grids” tinklo galimybes, nustatydamos jo standartus. Didelę patirtį šioje srityje turinti LG viena pirmųjų rinkoje pristato praktinę „Smart Grids” naudą įrodančius projektus.

protingi namai

Vienas tokių pavyzdžių – Pietų Korėjos Jeju saloje įrengtas ekologiškas namas, įrodantis, kaip naudojant saulės ir vėjo energiją bei ekologiškas technologijas galima pasirūpinti patogia buitimi ir sutaupyti.

Visi šiame name esantys buitiniai prietaisai – nuo oro kondicionierių iki skalbimo mašinų ir šaldytuvų – suvartoja beveik 40 proc. mažiau energijos nei standartiniai įrenginiai. Prie energijos tausojimo prisideda ir galimybė namų prietaisus sujungti bevieliu ryšiu. LG šaldytuvas ir skalbimo mašina gali koreguoti savo programas ir veiką, atsižvelgdamos į tokius faktorius, kaip elektros kaina, maisto ar drabužių rūšiavimas.

Tokiu būdu Jeju saloje įrengtas ekologiškas LG namas simbolizuoja, kaip galima mažinti energijos vartojimą, išsaugoti gamtos išteklius ir kovoti su klimato kaita.