Greičiausių pasaulyje SMS žinučių rašytojų titulą laimėjo seserys iš Panamos

26 komandos iš 16 pasaulio šalių susigrūmė dėl greičiausio trumposios žinutės (SMS) rašytojo titulo vakar Niujorke vykusiame „LG Mobile Worldcup” čempionate. Trečius metus organizuojamo čempionato finale nugalėjo ir 100 tūkst. JAV dolerių prizą laimėjo seserys iš Panamos – dvidešimtmetė Cristina ir penkiolikmetė Jennifer Sales Ancines.

Guiness nugalėtojas

Iš dviejų asmenų sudarytos komandos čempionate varžėsi dvejose kategorijose: mobiliųjų telefonų su „QWERTY” ir įprastine skaičių klaviatūra. Šiais metais finalo dalyviai atitinkamai naudojo telefonus „LG Town GT350″ ir „LG Chocolate BL20″. Čempionato dalyviai buvo vertinami už rašymo greitį ir teksto tikslumą. Laimėtojų komandai atiteko pagrindinis 100 tūkst. JAV dolerių piniginis prizas. Antrą vietą užėmusi Pietų Korėjos komanda laimėjo 20 tūkst. JAV dolerių, trečioje vietoje likusiems Brazilijos atstovams atiteko 10 tūkst. JAV dolerių.

skyrimo

Čempionato dalyviai turėjo galimybę siekti Gineso rekordo ir, pagerinę greičiausiai telefonu su QWERTY klaviatūra surinktos žinutės laiką, laimėti papildomą 3 tūkst. JAV dolerių prizą. Prizą laimėjo ir į Gineso rekordų knygą pateko australas Cheong Kit Au, SMS žinutę surinkęs per 1 minutę ir 17 sekundžių. Jis 43 sekundėmis pagerino praėjusių metų portugalo Pedro Matiaso rezultatą, kuomet 264 angliškais rašmenimis SMS buvo parašyta per dvi minutes.

Panamos komanda

Į Niujorke vykusį čempionato „LG Mobile Worldcup” finalą pateko po vieną komandą iš 16 pasaulio šalių. Čempionato atrankiniai etapai buvo surengti Argentinoje, Australijoje, Brazilijoje, Čilėje, Salvadore, Gvatemaloje, Hondūre, Indonezijoje, Pietų Korėjoje, Nikaragvoje, Panamoje, Portugalijoje, Pietų Afrikos respublikoje, Tailande ir JAV.

2008 metais pirmą kartą surengtas čempionatas tapo vienu populiariausių pasaulyje – per trejus metus konkurse dalyvavo daugiau kaip 13 milijonų žmonių.