Pavojingiausios pasaulio sporto rūšys

Vieniems iš mūsų sportas – tai bėgiojimas rytais, teniso partija ar krepšinis su draugais šeštadienio popietę, kitiems – sūrus prakaitas, adrenalinas ir netgi rizikavimas gyvybe. Interneto svetainė „Itthinkg.com“ pristato pavojingiausias sporto šakas.

– Šokinėjimas su parašiutu nuo pastatų, uolų ar tiltų. Tai itin pavojinga sporto šaka – jei iš baimės nesustos širdis dar nepasiekus žemės, didelė tikimybė, kad stiprus vėjas jus nublokš į objektą, nuo kurio šokote, arba neišsiskleidus parašiutui atsitrenksite į žemę.

Šokinėjimas su parašiutu nuo pastatų

– Nardymas olose. Hipotermija, tikimybė pasiklysti, prastas matomumas, deguonies trūkumas – tai tik keletas šio neįprasto sporto pavojų.

– „Gatvės rogutės“. Tai ekstremalus sportas, kuomet gulint ant riedlentės „nardoma“ tarp automobilių. Vieninteliai stabdžiai – jūsų kojos. Beje, šią pramogą 8-ajame dešimtmetyje sugalvojo grupelė nuobodžiaujančių Kalifornijos paauglių.

Gatvės rogutės

– Alpinizmas. Statistika skelbia, kad šešiems Everesto viršūnę pasiekusiems keliautojams tenka apraudoti vieną bendramintį. Šie drąsuoliai susiduria su visais pavojais, kokius tik galima įsivaizduoti – mirtinai pavojinga gali būti net įprasta trauma, nes gelbėtojų malūnsparnis nesugebės jūsų pasiekti.

– Dviračių lenktybės motokroso stiliumi (BMX). Tai ne tik lenktynės, bet ir įvairūs triukai, vertikalios rampos ar nelygūs paviršiai. Šio sporto mėgėjams gresia žaizdos, kaulų lūžiai, mėlynės, smegenų sukrėtimas ir panašios traumos.

Dviračių lenktybės motokroso stiliumi (BMX)

– Rinktinių palaikymo komandos. Neįtikėtina, tačiau tai daugiausiai traumų moterims sukeliantis sportas – kasmet užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. kūno sužalojimo atvejų.

– Plaukimas plaustu kalnų upe (Rafting). Užstrigti tarp uolų, patekti į sūkurį, susilaužyti kaulus ar kristi nuo krioklio, – tai tik keletas drąsuolių tykančių grėsmių. Jei nenuskęsite – manykite, kad jums pasisekė.

Plaukimas plaustu kalnų upe