Didžiausiai alaus šventei – jau 200 metų

Vokietijoje, Miuncheno mieste prasidėjo didžiausia pasaulyje kasmetinė alaus šventė „Oktoberfest“. Neabejojama, kad milijonai lankytojų iš viso pasaulio pakels alaus bokalą ir už šventės 200 metų jubiliejų – šia proga specialiai sukurtas naujas alus, o šventė tęsis viena diena ilgiau nei įprastai, nuo rugsėjo 18 iki spalio 4 dienos.

Oktoberfest, alus

Pirmą kartą šis festivalis buvo surengtas 1810 metų spalį, sosto įpėdinio princo Liudviko ir princesės Teresės vestuvių proga. Miuncheną supančiuose laukuose buvo surengtos žirgų lenktynės, o svečiai vaišinami alumi. Po dviejų šimtų metų vietoj nedidelių stalelių su alaus bokalais ir kelių dešimčių statinaičių mieste išdygo milžiniškos palapinės, o vietoje kelių šimtų vietos gyventojų šventėje dalyvauja milijonai vokiečių ir atvykėlių iš viso pasaulio.

Oktoberfest, alus

Nors Miuncheno alaus festivalis mini 200–ąsias metines, jis vyko tik 177 kartus, nes buvo atšauktas dėl dviejų choleros epidemijų, Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų, taip pat per ekonomikos ir politikos krizes.