„Google“ vadovas pataria susirūpinti savo duomenimis internete

Matyt ne veltui sakoma, kad „jei tavęs nėra internete, vadinasi, tavęs nėra iš viso“. Šiandien surinkti informaciją apie tam tikrą asmenį tereikia kelių klaviatūros paspaudimų. Tačiau būkime atsargūs – vieną dieną gali tekti slėptis nuo savo „internetinės“ praeities. „Google“ vykdomasis direktorius Eric Schmidt perspėja, kad žmonių paliekami duomenys internete kelia rimtą grėsmę, ir teigia, jog jauniems žmonėms ateityje, norint panaikinti internetinius pėdsakus, gali tekti net pakeisti savo tapatybę.

Google

Šis pranešimas sukėlė dideles diskusijas – turbūt jokia kita pasaulio kompanija tiek neprisidėjo prie asmeninės informacijos prieinamumo kaip „Google“. Ji valdo didžiausią vaizdo medžiagos dalinimosi puslapį „You Tube“, ji kontroliuoja milijardus laiškų per „gmail“ elektroninio pašto sistemą. O jeigu gyvenate dideliame mieste, gali būti, kad „Google Street View“ automobilis nufotografavo jūsų namo duris.

Dėl pasaulinio socialinių tinklų populiarumo (maždaug 600 mln. vartotojų turi savo asmeninius profilius tinkle) draugai, potencialūs darbdaviai ir priešai gali prieiti prie fotografijų, vaizdo medžiagos bei tinklaraščių, kurie seniai buvo pamiršti.

„Žmonės nesupranta, kad kai tik įdedi ką nors į internetą, iš karto prarandi šios informacijos kontrolę ir valdymą, – aiškina „Trend Micro“ kibernetinio saugumo ekspertas Rik Fergusson. – Bet kas gali parsisiųsti, išsaugoti ir platinti tą informaciją, nes nuo to momento ji tapo vieša“.